Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Gdański 5:5

Pomorskie derby zakończyły się remisem, ale nawet wygrana nie pozwoliłaby AZS-owi Uniwersytet Gdański na opuszczenie miejsca barażowego. - Tak naprawdę jednak ten mecz nie miał wysokiej temperatury i brakowało w nim emocji. Cały czas kontrolowaliśmy wynik z Wieliczki i gdy widzieliśmy, że Chrobry prowadzi, brakowało nieco motywacji, żeby dać z siebie wszystko. Spotkanie szybko straciło stawkę dla obu drużyn - powiedział po spotkaniu grający trener gości Wojciech Pawicki. Mecz miał jednak swoją dramaturgię - gdańszczanie prowadzili do przerwy 4:2, by w drugiej połowie dać się najpierw doścignąć, a później przegonić. Na 5:5 wyrównał jednak Maciej Urtnowski. Ozdobą spotkania był gol zdobyty przez golkipera chojniczan Sebastiana Kartuszyńskiego.
Czytaj dalej...

AZS Uniwersytet Gdański - Red Dragons Pniewy 1:4

Mecz walczącego o utrzymanie AZS-u Uniwersytet Gdański z niemal już pewnym ligowego bytu zespołem Red Dragons Pniewy obfitował w ostre starcia i kartki - sędziowie pokazali ich łącznie aż dziewięć. Lepsza okazała się drużyna skuteczniejsza i wykorzystująca więcej błędów bramkarzy. Spotkanie mogło się podobać i aż szkoda, że oglądała je garstka kibiców.

AZS Uniwersytet Gdański - Solne Miasto Wieliczka 3:3

Tylko remis w starciu z przedostatnią w tabeli drużyną Solnego Miasta Wieliczka zanotowali faworyzowani Azetesiacy z Gdańska. Choć pierwsze starcie tych drużyn rozegrane na Pomorzu Akademicy wygrali zdecydowanie, to tym razem, choć optycznie przeważali, przez większość czasu musieli gonić wynik. Podział punktów sprawił, że oba zespoły straciły dystans do znajdującego się w całkowicie bezpiecznej strefie Euromastera Chrobrego Głogów.

Gatta Active Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Gdański 4:1

Tak jak w pierwszej rundzie, tak i na zakończenie rundy zasadniczej beniaminek z Gdańska postawił się mistrzom Polski. W drugiej połowie spotkania w Zduńskiej Woli Akademicy złapali kontakt z Gattą, ale po wycofaniu bramkarza i dwóch przechwytach gospodarzy ostatecznie przegrali 1:4. W efekcie słabej końcówki drugiej części sezonu, AZS UG spadł aż na 10. miejsce w tabeli.

AZS Uniwersytet Gdański - Euromaster Chrobry Głogów 3:6

Azetesiacy z Gdańska mieli się bić o górną połówkę tabeli, tymczasem muszą porządnie zacząć myśleć o walce o utrzymanie ligowego bytu. Po porażce na własnym parkiecie z Euromasterem Chrobrym dziewiąty w tabeli AZS dzielą od dziesiątych głogowian tylko 3 punkty - a przecież będą one dzielone na pół na koniec rundy zasadniczej. Gdańszczanie w ostatnich pięciu meczach uciułali tylko jeden punkt. Euromaster - dziewięć.