Clearex Chorzów - FC Toruń 3:1

Chorzowski Clearex wykorzystał potknięcie Red Dragons Pniewy i po wygranej z FC Toruń wypchnął Smoki z górnej połowy tabeli. Goście przystąpili do meczu osłabieni brakiem Nicolae Neagu, Cleversona i Ivana Delpi, w efekcie przegrali 1:3 i spadli z trzeciego miejsca. Będą mieli tyle samo punktów, co Piast Gliwice, ale w rundzie finałowej o jedno spotkanie mniej zagrają u siebie.
Czytaj dalej...

AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 6:2

Najciekawszy przebieg spośród wszystkich meczów 22. kolejki ekstraklasy miało starcie Akademików z Katowic ze Smokami z Pniew. Wygrana dawała gościom pewne miejsce w czołowej szóstce. I drużyna Łukasza Frajtaga była po pierwszej połowie bardzo bliska tego celu, bo po trafieniach Szymona Piaska prowadziła 2:0. W drugiej części strzelali za to tylko katowiczanie - aż sześciokrotnie. Ostatecznie więc do górnej połówki nie awansowała żadna z drużyn, bo gdzie dwóch się biło, tam skorzystał Clearex Chorzów.

Solne Miasto Wieliczka - Clearex Chorzów 7:2

Im bliżej końca rundy zasadniczej, tym lepiej poczynają sobie zespoły z dołu tabeli. W sobotę Solne Miasto Wieliczka niespodziewanie wysoko pokonało Clearex Chorzów, w barwach których wystąpiło trzech reprezentantów Polski z ostatniego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy. Porażka skomplikowała sytuację chorzowian w tabeli, którzy by myśleć o miejscu w pierwszej szóstce, nie dość że w ostatniej kolejce muszą wygrać na własnym parkiecie z FC Toruń, to będą musieli liczyć na to, że AZS UŚ Katowice nie przegra w Szopienicach z Red Dragons Pniewy.

Piast Gliwice - Clearex Chorzów 3:1

To były ciekawsze derby Śląska niż przed tygodniem, gdy Piast podejmował AZS UŚ Katowice. Tym razem gliwiczanie pokonują Clearex Chorzów i nie składają broni w walce o medale. To, co najbardziej cieszy, to pierwszy gol po kontuzji Michała Grecza.

Clearex Chorzów - Gatta Active Zduńska Wola 5:1

Clearex wraca do gry na poważnie! Chorzowianie po raz pierwszy od ponad trzech lat wygrali trzy mecze z rzędu, awansowali (przynajmniej tymczasem) do górnej połowy tabeli, ale przede wszystkim zaprezentowali bardzo dobrą grę w ataku w pierwszej połowie i ofiarną w defensywie - w drugiej części gry.