Clearex Chorzów - FC Toruń 3:1

Chorzowski Clearex wykorzystał potknięcie Red Dragons Pniewy i po wygranej z FC Toruń wypchnął Smoki z górnej połowy tabeli. Goście przystąpili do meczu osłabieni brakiem Nicolae Neagu, Cleversona i Ivana Delpi, w efekcie przegrali 1:3 i spadli z trzeciego miejsca. Będą mieli tyle samo punktów, co Piast Gliwice, ale w rundzie finałowej o jedno spotkanie mniej zagrają u siebie.
Czytaj dalej...

AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 6:2

Najciekawszy przebieg spośród wszystkich meczów 22. kolejki ekstraklasy miało starcie Akademików z Katowic ze Smokami z Pniew. Wygrana dawała gościom pewne miejsce w czołowej szóstce. I drużyna Łukasza Frajtaga była po pierwszej połowie bardzo bliska tego celu, bo po trafieniach Szymona Piaska prowadziła 2:0. W drugiej części strzelali za to tylko katowiczanie - aż sześciokrotnie. Ostatecznie więc do górnej połówki nie awansowała żadna z drużyn, bo gdzie dwóch się biło, tam skorzystał Clearex Chorzów.

Gatta Active Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Gdański 4:1

Tak jak w pierwszej rundzie, tak i na zakończenie rundy zasadniczej beniaminek z Gdańska postawił się mistrzom Polski. W drugiej połowie spotkania w Zduńskiej Woli Akademicy złapali kontakt z Gattą, ale po wycofaniu bramkarza i dwóch przechwytach gospodarzy ostatecznie przegrali 1:4. W efekcie słabej końcówki drugiej części sezonu, AZS UG spadł aż na 10. miejsce w tabeli.