Gatta ukarana za brak drużyny młodzieżowej fot. Michał Wencek

Gatta ukarana za brak drużyny młodzieżowej

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję w sprawie mistrza Polski, który w bieżącym sezonie nie wystąpił w żadnych rozgrywkach młodzieżowych. Na Gattę nałożona została kara w wysokości 3000 zł.Komisja nałożyła karę na Gattę za naruszenie art. 2 par. 5 pkt. 2 ust 11 w zw. z art. 3 par. 6 pkt. 1 Uchwały nr V/91 z dnia 26 maja 2014 Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji dla Klubów występujących w Polskiej Lidze Futsalu w sezonie 2014/2015 i następnych.
"Zgodnie z Uchwała w sprawie licencji dla Klubów występujących w Polskiej Lidze Futsalu w sezonie 2014/2015 i następnych, każdy Klub ma obowiązek zgłosić  drużynę młodzieżową do rozgrywek mistrzostw Polski w co najmniej jednej z następujących kategorii wiekowych: U-14,U-16,U-18, U-20, co też Klub uczynił. Jednak przed rozpoczęciem młodzieżowych mistrzostw Polski wycofał wcześniej zgłoszoną drużynę, czym naruszył art.3 par.6 pkt.1 Uchwały, który stanowi, że: „Kluby Ekstraklasy i I ligi PLF wnioskujący o licencje... powinny posiadać odpowiednie warunki do szkolenia i opieki medycznej nad piłkarzami, w tym co najmniej jedną grupę młodzieżową biorącą udział w rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych wskazanych w par. 5 pkt. 2 ust.11”."
Decyzję Komisji skrytykował już m.in. Łukasz Frajtag z Red Dragons Pniewy.

Gatcie przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 7 dni od doręczenia decyzji. Komisja nie podjęła decyzji w sprawie Heliosu Białystok, który także nie wystąpił w żadnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, ani Red Devils Chojnice, który to klub wystawił drużynę w rozgrywkach kobiet.