Rekord Bielsko-Biała - Gatta Active Zduńska Wola 9:5

Pierwsze minuty skonsternowały kibiców Rekordu Bielsko-Biała, bo ich pupile po raptem dziewięciu minutach przegrywali już 0:3. Tak właśnie poznaje się mistrzów - bielszczanie odrobili straty i już do przerwy wypracowali sobie ogromną przewagę bramkową. W drugiej połowie wystarczyło kontrolować wynik.
Czytaj dalej...

FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola 3:3

Gatta Active Zduńska Wola nie wykorzystała okazji na przeskoczenie w tabeli Rekordu Bielsko-Biała. Mecz zakończył się remisem, choć goście wycofując bramkarza do końca walczyli o wygraną. Dla mistrzów Polski podział punktów to jednak i tak najlepszy wynik w Toruniu, odkąd miejscowa drużyna gra pod szyldem FC - dotąd zduńskowolanie dwukrotnie przegrywali różnicą jednej bramki. Czerwoną kartką po zakończeniu spotkania został przez sędziów ukarany Michał Szymczak i dla niego sezon raczej się już zakończył.

Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów 7:3

Od wygranej z Cleareksem rozpoczęli rundę finałową ekstraklasy goniący liderujących tabeli bielszczan z Rekordu futsaliści mistrza Polski. - Wygraliśmy, ale nie popadamy w euforię, przed nami kolejne mecze i wszystkie musimy wygrać - powiedział po spotkaniu Marcin Stanisławski, który na mecz wrócił prosto z Bahamów, z mistrzostw świata w beach soccerze. Grający trener Gatty strzelił chorzowianom dwie bramki.

Gatta Active Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Gdański 4:1

Tak jak w pierwszej rundzie, tak i na zakończenie rundy zasadniczej beniaminek z Gdańska postawił się mistrzom Polski. W drugiej połowie spotkania w Zduńskiej Woli Akademicy złapali kontakt z Gattą, ale po wycofaniu bramkarza i dwóch przechwytach gospodarzy ostatecznie przegrali 1:4. W efekcie słabej końcówki drugiej części sezonu, AZS UG spadł aż na 10. miejsce w tabeli.

Pogoń 04 Szczecin - Gatta Active Zduńska Wola 11:3

Wielkie lanie w Wielką Sobotę urządził aktualnemu mistrzowi Polski wicemistrz. Powrót po trzech tygodniach przerwy od ligi okazał się dla Gatty Active koszmarny - "Kocury" przegrały w Szczecinie 3:11, co jest ich najwyższą porażką w historii występów w ekstraklasie, obok 2:10 z Wisłą w Krakowie w 2012 roku. Wygrana, w której największy udział mieli Mateusz Jakubiak (4 bramki) i Adam Jonczyk (hat-trick), zapewniła Portowcom miejsce w górnej połowie tabeli po rundzie zasadniczej.

Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko-Biała 4:2

Efektowne widowisko sprawili w piątek kibicom futsaliści mistrza Polski i aktualnego lidera ekstraklasy. Choć do przerwy Rekord prowadził w Zduńskiej Woli, to w drugiej połowy świetna gra przede wszystkim Michała Marciniaka (dwie bramki i asysta do Daniela Krawczyka), ale i całego zespołu gospodarzy sprawiła, że losy tytułu w bieżącym sezonie nie są jeszcze wcale rozstrzygnięte.