Wyniki 1/4 finału Halowego Pucharu Polski fot. Jarosław Frąckowiak

Wyniki 1/4 finału Halowego Pucharu Polski

Rekord Bielsko-Biała, Gatta Active Zduńska Wola, AZS UŚ Katowice i Piast Gliwice to drużyny, które awansowały do najlepszej czwórki futsalowego Pucharu Polski.

W ćwierćfinałach obyło się bez większych niespodzianek, bo za takowe uznać trzeba by było ewentualne odpadnięcia Rekordu czy Gatty. Bielszczanie jednak pewnie pokonali Orła Jelcz-Laskowice. Nie minął kwadrans, a obrońcy trofeum prowadzili już 6:0. Później różnica w wyniku nieco się zmniejszyła, ale beniaminek ekstraklasy nie miał szans dogonić faworytów. Również różnicą czterech bramek wygrała w Lubawie Gatta, która w lidze ostatnio na wyjazdach nie zachwyca, ale w Pucharze radzi sobie bez większych problemów.

Stawkę półfinalistów uzupełniają Piast Gliwice i AZS UŚ Katowice. Zespół Klaudiusza Hirscha po raz trzeci w tym sezonie pokonał Clearex Chorzów, drugi raz w ciągu kilku dni dokonując tej sztuki na wyjeździe. Tym razem kibice mogli obejrzeć jednak prawdziwy dreszczowiec. Gospodarze przegrywali już 0:3 i 1:4, ale zdołali wyjść z tak trudnej sytuacji i po trafieniu Sebastiana Leszczaka w 31. minucie wyszli na prowadzenie 5:4. Co z tego, skoro kilka minut później wyrównał Rafał Franz, a 14 sekund przed syreną, kiedy pachniało już dogrywką, Sergio Parra strzelił decydującą bramkę. Jeszcze więcej goli można było zobaczyć w Katowicach, gdzie AZS UŚ pokonał finalistów zeszłorocznego Pucharu, po raz pierwszy w historii awansując do półfinału tych rozgrywek.