Wyniki pierwszych meczów półfinałowych Halowego Pucharu Polski fot. (nasze.fm)

Wyniki pierwszych meczów półfinałowych Halowego Pucharu Polski

Rekord Bielsko-Biała i Piast Gliwice są bardzo blisko awansu do finału Halowego Pucharu Polski. Oba zespoły wygrały na wyjeździe swoje pierwsze półfinałowe mecze.

"Tak po prawdzie, do przerwy sympatyków Rekordu mógł cieszyć tylko wynik" - pisze o meczu UŚ - Rekord strona internetowa mistrzów Polski. Po trafieniu Pawła Budniaka goście prowadzili 1:0, ale do zachwytów było daleko. "Lepsze oblicze gości ujrzeliśmy po przerwie" - podsumowuje witryna bielszczan, ale i tym razem tylko raz udało się pokonać Mateusza Bednarczyka. Dwubramkowa zaliczka na wyjeździe to i tak sporo przed przyszłotygodniowym rewanżem. Ostatecznie nie w każdym meczu zespół Andrzeja Szłapy musi swoich rywali gromić.

Wyżej w Zduńskiej Woli wygrał za to niespodziewanie Piast. O ile samo zwycięstwo gliwiczan nie jest jakąś sensacją, to już rozmiary porażki, stawiające "Kocury" przed rewanżem w bardzo trudnej sytuacji, mogą zaskakiwać. Do przerwy był remis, w drugiej połowie gości na prowadzenie wyprowadził Sebastian Szadurski, ale pięć minut przed końcem strzałem głową wyrównał coraz śmielej poczynający sobie Norbert Dregier. Cóż z tego, skoro chwilę po wznowieniu szalę na korzyść przyjezdnych ponownie przechylił Sergio Parra, a wkrótce podwyższył Rafał Franz. Gatta odpowiedziała wycofaniem bramkarza, ale w tym sezonie gra zduńskowolan w przewadze nie jest równie efektywna, co w przeszłości, w efekcie Piast jeszcze podwyższył wynik.

Warto przy okazji zauważyć, że Piast reaktywował kolejnego już w tym sezonie bramkarza. Po przerwie w występach w barwach zespołu Klaudiusza Hirscha widzieliśmy już Kamila Dworzeckiego i Macieja Rozmusa, teraz rezerwowym golkiperem był Paweł Pstrusiński.

Rewanżowe starcie Rekordu z AZS UŚ zaplanowano już na 3 kwietnia. Zwycięzcy tej rywalizacji na przeciwnika poczekają aż trzy tygodnie, bo Piast zagra z Gattą dopiero 24 kwietnia.