Preeliminacje Ligi Mistrzów: Rekord - Racing Luxembourg 11:2 fot. Aśka Żmijewska (fb.com/futsalovee)

Preeliminacje Ligi Mistrzów: Rekord - Racing Luxembourg 11:2

W drugim spotkaniu turnieju preeliminacyjnego futsalowej Ligi Mistrzów Rekord Bielsko-Biała gładko ograł Racing Futsal Luksembourg. W niedzielę decydujący mecz z Varna City.
Piątkowy mecz był bardzo wierną kopią czwartkowego, w którym bielszczanie rozgromili mistrzów Walii. I tym razem gospodarze imprezy szybko wyszli na prowadzenie, aplikując rywalom bramki zarówno z akcji, jak i z kontrataku. Jedyna różnica, że tym razem nie ostrzeliwali masowo słupków i nie stracili gola w pierwszej połowie. Stracili dopiero w drugiej, ale wówczas było już 8:0. Na przerwę Rekord schodził z przewagą sześciu bramek i po wznowieniu gry ponownie, jak dzień wcześniej, zaczął grać nieco bardziej ospale. Nie przeszkodziło to w dalszym powiększaniu wyniku - stanęło na 11:2.
Sporą niespodziankę w pierwszym piątkowym meczu sprawili za to Walijczycy z Cardiff, którzy niespodziewanie zremisowali z Varna City 3:3. Bułgarzy punkt wyrwali 64 sekundy przed ostatnią syreną. Mimo to pozostają w grze o awans. By znaleźć się w Main Round, muszą w niedzielę wygrać z Rekordzistami. Każdy inny wynik premiuje zespół Andrzeja Szłapy.

Preeliminacje futsalowej Ligi Mistrzów - grupa G

Dzień 2:

31.08 wales Cardiff University FC - bg Varna City 3:3 (1:1)
bramki: Warren Hudson (15), Josh Dorward (33), Simon Prangley (36) - Daniel Nestorow (7), Georgi Karageorgiew 2 (24, 39).

31.08 pl Rekord Bielsko-Biała - lu Racing Futsal Luxembourg 11:2 (6:0)
bramki: Alex Viana (4), Paweł Budniak 2 (7, 19), Michał Kubik (11), Michał Marek 2 (12, 17), Oleksandr Bondar 2 (13, 38), Giulio Mura (29), Łukasz Biel 2 (36, 40-karny) - Michael Pereira Goncalves (29), Tiago Alexandre Da Silva Rodrigues (36).