Piast Gliwice - AZS Uniwersytet Gdański 4:5 [SKRÓT]

Wiele zmian, w obu składach, wiele roszad, nie tylko na parkiecie. W nowej, większej hali, z dużą liczą nowych zawodników przystępowali do inauguracyjnego meczu w ekstraklasie futsaliści Piasta Gliwice. Bez Wojciecha Pawickiego, za to z Jackiem Birglinem na ławce trenerskiej a nie między słupkami, rozpoczęli za to sezon Akademicy z UG. Choć to gospodarze byli faworytami, niespodziewanie komplet punktów pojechał do Gdańska.

Czytaj dalej...

Potentaci utrącili play-offy

Gdy w połowie 2016 roku wprowadzono w ekstraklasie futsalu system rozgrywek identyczny z tym z piłki nożnej, obiecywano, że zostanie on utrzymany przez co najmniej trzy lata. Ne został. W środę akcjonariusze spółki Futsal Ekstraklasa opowiedzieli się za systemem podobnym do tego, który mieliśmy przez ostatnie dwa lata, ale już bez podziału punktów.
Czytaj dalej...

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 2:8 [SKRÓT]

Chcemy w rundzie finałowej wygrać wszystko - zapowiadali po fazie zasadniczej gliwiczanie z Piasta. Jednak na koncie mają tylko zwycięstwo w Pniewach sprzed tygodnia. W niedzielę drużyna Klaudiusza Hirscha poległa w starciu z nowymi-starymi mistrzami z Rekordu Bielsko-Biała - w stosunku niemal identycznym, jak w pierwszej rundzie.

Czytaj dalej...

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice 3:1 [SKRÓT]

Precyzyjne trafienia Artura Popławskiego i gol Michała Marka dały Rekordowi Bielsko-Biała najniższą, jak dotąd, wygraną na własnym parkiecie. Zawodnicy Piasta Gliwice też jednak swoje okazje mieli - na listę strzelców wpisał się Marcin Czech, goście nie wykorzystali też przedłużonego rzutu karnego, a raz Michałowi Kałuży pomógł słupek.

Czytaj dalej...

Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice 4:3 [SKRÓT]

Nieudany powrót do Pniew trenera słynnej Akademii FC Klaudiusza Hirscha. Po wygranej z Piastem Gliwice Red Dragons mogą być już praktycznie pewne miejsca w górnej połowie tabeli. Teoretycznie może je wyprzedzić jeszcze MOKS Słoneczny Stok Białystok, ale beniaminek musiałby oba pozostałe mecze rundy zasadniczej wygrać i liczyć na dwie porażki "Smoków".

Czytaj dalej...

Solne Miasto Wieliczka - Piast Gliwice 1:4

Już przed meczem Rafał Szlaga ze Sfera TV zapowiadał, że to ostatnie spotkanie Piotra Kapusty w roli trenera Solnego Miasta Wieliczka. Podopieczni szkoleniowca nie sprawili mu na pożegnanie prezentu - Solne Miasto przegrało 1:4 i nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli (nie licząc wycofanej Lex Kancelarii Słomniki).

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS