Piast Gliwice - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 3:4 [SKRÓT MECZU]

Beniaminek z Jelcza-Laskowic odniósł historyczne pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w ekstraklasie, pokonując w Gliwicach miejscowego Piasta 4:3. W pojedynku, określanym jako najbardziej "hiszpański" w lidze (trzech Hiszpanów wśród gospodarzy, niespodziewanie dwóch - bo do protokołu pod nieobecność kontuzjowanego Macieja Foltyna wpisany został także trener Chus Lopez - po stronie gości), główne role odgrywali obcokrajowcy, autorzy pięciu bramek.

Czytaj dalej...

Piast Gliwice - AZS Uniwersytet Gdański 4:5 [SKRÓT]

Wiele zmian, w obu składach, wiele roszad, nie tylko na parkiecie. W nowej, większej hali, z dużą liczą nowych zawodników przystępowali do inauguracyjnego meczu w ekstraklasie futsaliści Piasta Gliwice. Bez Wojciecha Pawickiego, za to z Jackiem Birglinem na ławce trenerskiej a nie między słupkami, rozpoczęli za to sezon Akademicy z UG. Choć to gospodarze byli faworytami, niespodziewanie komplet punktów pojechał do Gdańska.

Czytaj dalej...

Potentaci utrącili play-offy

Gdy w połowie 2016 roku wprowadzono w ekstraklasie futsalu system rozgrywek identyczny z tym z piłki nożnej, obiecywano, że zostanie on utrzymany przez co najmniej trzy lata. Ne został. W środę akcjonariusze spółki Futsal Ekstraklasa opowiedzieli się za systemem podobnym do tego, który mieliśmy przez ostatnie dwa lata, ale już bez podziału punktów.
Czytaj dalej...

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 2:8 [SKRÓT]

Chcemy w rundzie finałowej wygrać wszystko - zapowiadali po fazie zasadniczej gliwiczanie z Piasta. Jednak na koncie mają tylko zwycięstwo w Pniewach sprzed tygodnia. W niedzielę drużyna Klaudiusza Hirscha poległa w starciu z nowymi-starymi mistrzami z Rekordu Bielsko-Biała - w stosunku niemal identycznym, jak w pierwszej rundzie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS