Piast Gliwice - Pogoń 04 Szczecin 6:2

Portowcy nie potwierdzili fenomenalnej formy strzeleckiej sprzed tygodnia, kiedy to rozgromili aktualnych mistrzów Polski ze Zduńskiej Woli. W Gliwicach Pogoń zasłużenie przegrała 2:6, ale nadal pozostaje w grze o medale. Na trzecie miejsce po rundzie zasadniczej wskoczył natomiast Piast.
Czytaj dalej...

Pogoń 04 Szczecin - Gatta Active Zduńska Wola 11:3

Wielkie lanie w Wielką Sobotę urządził aktualnemu mistrzowi Polski wicemistrz. Powrót po trzech tygodniach przerwy od ligi okazał się dla Gatty Active koszmarny - "Kocury" przegrały w Szczecinie 3:11, co jest ich najwyższą porażką w historii występów w ekstraklasie, obok 2:10 z Wisłą w Krakowie w 2012 roku. Wygrana, w której największy udział mieli Mateusz Jakubiak (4 bramki) i Adam Jonczyk (hat-trick), zapewniła Portowcom miejsce w górnej połowie tabeli po rundzie zasadniczej.

Clearex Chorzów - Pogoń 04 Szczecin 4:3

W pierwszej połowie starcie dwóch drużyn walczących o miejsce w górnej połówce tabeli to goście wychodzili na prowadzenie, a chorzowianie musieli ich gonić. Po przerwie role się odwróciły. Ostatecznie o wyniku zdecydowało samobójcze trafienie Daniela Maćkiewicza. Szczególnie zadowolony może być autor dwóch bramek i asysty Wadim Iwanow.

Koniec pięknej przygody Novej Gliwice

AZS UŚ Katowice jest kolejnym zespołem ekstraklasy, który pożegnał się z Halowym Pucharem Polski. W sobotę drużyna Pawła Machury przegrała z rewelacyjnym beniaminkiem I ligi ze Słomnik. Na 1/8 finału swoją przygodę zakończyła też historyczna drużyna Novej Gliwice.

Pogoń 04 Szczecin - AZS UŚ Katowice 2:2

Podobnie jak ostatnio z Red Dragons Pniewy i tym razem Pogoń 04 w ostatnich sekundach wypuściła z rąk wygraną. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu bramkę dającą remis strzelił dla AZS UŚ Katowice Krzysztof Salisz. Srebrni medaliści wciąż pozostają bez zwycięstwa w tym roku we własnej hali. A dokładniej halach, bo tym razem spotkanie rozegrano w obiekcie przy ul. Twardowskiego.