Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Gdański 5:5

Pomorskie derby zakończyły się remisem, ale nawet wygrana nie pozwoliłaby AZS-owi Uniwersytet Gdański na opuszczenie miejsca barażowego. - Tak naprawdę jednak ten mecz nie miał wysokiej temperatury i brakowało w nim emocji. Cały czas kontrolowaliśmy wynik z Wieliczki i gdy widzieliśmy, że Chrobry prowadzi, brakowało nieco motywacji, żeby dać z siebie wszystko. Spotkanie szybko straciło stawkę dla obu drużyn - powiedział po spotkaniu grający trener gości Wojciech Pawicki. Mecz miał jednak swoją dramaturgię - gdańszczanie prowadzili do przerwy 4:2, by w drugiej połowie dać się najpierw doścignąć, a później przegonić. Na 5:5 wyrównał jednak Maciej Urtnowski. Ozdobą spotkania był gol zdobyty przez golkipera chojniczan Sebastiana Kartuszyńskiego.
Czytaj dalej...

Euromaster Chrobry Głogów - Red Devils Chojnice 2:0

Euromaster Chrobry Głogów może żałować, że sezon się już kończy, a nie zaczyna. Drużyna Tomasza Trznadla wygrała w niedzielę swój szósty kolejny mecz, a ich seria jest obecnie najdłuższa w całej ekstraklasie. Tym razem głogowianie po raz trzeci zostawili w pokonanym polu spadające z ekstraklasy Czerwone Diabły z Chojnic, a Michał Długosz jest niepokonany już od 104 minut.

Red Dragons Pniewy - Red Devils Chojnice 2:0

Majowe "czerwone derby" zakończyły się wynikiem identycznym, jak spotkanie tych samych drużyn w pniewskiej hali pięć miesięcy wcześniej. Tym razem oba trafienia zapisał na swoim koncie Michał Ozorkiewicz, a bardzo dobre spotkanie rozegrał między słupkami Maciej Foltyn, który nie dość, że ani razu nie wyciągał piłki z siatki, to jeszcze zaliczył "pół asysty" przy drugim trafieniu swojej drużyny. Chojniczan przed spadkiem może uratować już tylko cud (bądź wycofania innych drużyn).

Euromaster Chrobry Głogów - Red Devils Chojnice 3:2

Drużyna Tomasza Trznadela, która przed sezonem wskazywana była jako murowany kandydat do spadku, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej w ostatnich sekundach wygrała zwycięstwo "czerwonej latarni" ekstraklasy i awansowała na 9. miejsce w tabeli. Sytuacja chojniczan wygląda już beznadziejnie - nawet już po dzieleniu punktów strata do zajmującego barażową pozycję AZS-u Uniwersytet Gdański wynosi aż 8 punktów.

Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy 3:3

Pojedynek dwóch "czerwonych" drużyn zakończył się remisem po tym, gdy na kilka sekund przed ostatnią syreną z rzutu karnego wynik wyrównał niezastąpiony Mariusz Kaźmierczak. Debiutujący w roli trenera Red Devils Andrzej Bianga nie może być jednak z wyniku zadowolony. Odległość od wyprzedzających chojniczan drużyn z Wieliczki i Głogowa zamiast zmniejszyć - powiększyła się.

Red Devils Chojnice - FC Toruń 1:6

Kolejny koncert Marcina Mikołajewicza! Kapitan polskiej reprezentacji i najlepszy obecnie snajper w ekstraklasie zdobywa swojego drugiego z rzędu hat-tricka, a jego zespół wygrywa czwarty kolejny mecz i zapewnia sobie miejsce w pierwszej szóstce.

Solne Miasto Wieliczka - Red Devils Chojnice 4:3

Pierwsza wygrana beniaminka za kadencji trenera Piotra Kapusty! Solne Miasto wygrywa po dziesięciu kolejkach przerwy - poprzednio drużyna z Małopolski wygrała z... Red Devils, tyle że na wyjeździe. Piątkowy mecz nie zachwycił urodą, ale zaciętości nie można było zawodnikom odmówić. Goście mieli szansę na wywiezienie z Wieliczki choćby punktu, jednak w końcowych momentach zawodziła ich skuteczność.