AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 4:4

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej katowiczanie pozbawili miejsca w pierwszej szóstce zawodników Red Dragons Pniewy. Tym razem starcie obu drużyn zakończyło się remisem, w efekcie Smoki wygrały rywalizację w dolnej połówce tabeli. Akademicy kończą sezon na dziewiątym miejscu.
Czytaj dalej...

AZS Uniwersytet Gdański - Red Dragons Pniewy 1:4

Mecz walczącego o utrzymanie AZS-u Uniwersytet Gdański z niemal już pewnym ligowego bytu zespołem Red Dragons Pniewy obfitował w ostre starcia i kartki - sędziowie pokazali ich łącznie aż dziewięć. Lepsza okazała się drużyna skuteczniejsza i wykorzystująca więcej błędów bramkarzy. Spotkanie mogło się podobać i aż szkoda, że oglądała je garstka kibiców.

Red Dragons Pniewy - Euromaster Chrobry Głogów 0:1

Trwa znakomita seria Euromastera Chrobrego Głogów. Drużyna Tomasza Trznadla tym razem pokonała na wyjeździe Red Dragons Pniewy. Jedynego gola w meczu zdobył w ostatniej minucie Kamil Kaczmar, ale wcześniej sędziowie nie uznali trafienia dla gospodarzy. I tak najniższa średnia bramek w ekstraklasie, jaką notuje hala w Pniewach, jeszcze spadła, choć sytuacji strzeleckich nie brakowało.

Red Dragons Pniewy - Red Devils Chojnice 2:0

Majowe "czerwone derby" zakończyły się wynikiem identycznym, jak spotkanie tych samych drużyn w pniewskiej hali pięć miesięcy wcześniej. Tym razem oba trafienia zapisał na swoim koncie Michał Ozorkiewicz, a bardzo dobre spotkanie rozegrał między słupkami Maciej Foltyn, który nie dość, że ani razu nie wyciągał piłki z siatki, to jeszcze zaliczył "pół asysty" przy drugim trafieniu swojej drużyny. Chojniczan przed spadkiem może uratować już tylko cud (bądź wycofania innych drużyn).

AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 6:2

Najciekawszy przebieg spośród wszystkich meczów 22. kolejki ekstraklasy miało starcie Akademików z Katowic ze Smokami z Pniew. Wygrana dawała gościom pewne miejsce w czołowej szóstce. I drużyna Łukasza Frajtaga była po pierwszej połowie bardzo bliska tego celu, bo po trafieniach Szymona Piaska prowadziła 2:0. W drugiej części strzelali za to tylko katowiczanie - aż sześciokrotnie. Ostatecznie więc do górnej połówki nie awansowała żadna z drużyn, bo gdzie dwóch się biło, tam skorzystał Clearex Chorzów.

Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy 3:3

Pojedynek dwóch "czerwonych" drużyn zakończył się remisem po tym, gdy na kilka sekund przed ostatnią syreną z rzutu karnego wynik wyrównał niezastąpiony Mariusz Kaźmierczak. Debiutujący w roli trenera Red Devils Andrzej Bianga nie może być jednak z wyniku zadowolony. Odległość od wyprzedzających chojniczan drużyn z Wieliczki i Głogowa zamiast zmniejszyć - powiększyła się.

Euromaster Chrobry Głogów - Red Dragons Pniewy 5:3

W 32. minucie meczu z Red Dragons Pniewy zawodnicy Euromastera Głogów prowadzili już 5:0! W końcówce nieco przewagę roztrwonili, ale nie na tyle, by stracić punkty, co pozwoliło im nieco oddalić się od strefy spadkowej i Solnego Miasta Wieliczka. Maleją za to szanse Smoków na udział w finałowej rozgrywce o medale.