fot. Paweł Mruczek (www.pawelm-foto.pl) fot. Paweł Mruczek (www.pawelm-foto.pl)

Andrea Bucciol selekcjonerem!

To już pewne, dotychczasowy szkoleniowiec futsalistów Rekordu Bielsko-Biała Andrea Bucciol obejmie reprezentację Polski.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na środowym posiedzeniu zatwierdził kandydaturę 46-letniego trenera na stanowisko selekcjonera biało-czerwonych.  Reprezentacja nie miała trenera od 17 kwietnia, kiedy przyjęto rezygnację Klaudiusza Hirscha. - Mieliśmy pięciu kandydatów - zdradza szef Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń. - Zdecydowaliśmy się postawić na trenera Bucciola. Po pierwsze dlatego, że ma najwyższe kwalifikacje, jeśli chodzi o polską Ekstraklasę. Posiada licencję UEFA Pro A. Po drugie - mieszka w Polsce, doskonale zna polską ligę, nasze realia. Postanowiliśmy dać mu szansę i wierzymy, że się uda. Trenera broni jedynie wynik, ale spokojnie, nie oczekujemy go na już. Nowy szkoleniowiec ma przede wszystkim przebudować drużynę.

W karierze piłkarskiej w rodzinnej Italii Bucciol był bramkarzem klubów niższych lig. Jako szkoleniowiec futsalu prowadził klub serie B i serie C 1 – Manzano. Już jako mieszkaniec Bielska-Białej rozpoczął współpracę z Rekordem w październiku 2009 roku, a w styczniu 2010 roku został drugim trenerem zespołu. Od początku sezonu 2010/2011 Bucciol aż do teraz samodzielnie prowadził futsalistów z Cygańskiego Lasu. W tym czasie bielszczanie dwukrotnie zdobywali brązowe medale Mistrzostw Polski oraz dwa razy wywalczyli awans do pucharowego turnieju Final Four. Tym samym kończy się pewien etap pracy w Rekordzie A. Bucciola, ale nie współpracy, bowiem włoski fachowiec ma wciąż mieć pod pieczą jedną z młodzieżowych ekip beskidzkiego klubu.

Selekcjonerską pracę Andrea Bucciol rozpocznie od udziału w Turnieju Czterech Państw w Anglii. W zawodach, które odbędą się w pierwszej dekadzie czerwca udział wezmą - obok gospodarzy i Polaków - reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Malezji.


Dodatkowe informacje