AZS Uniwersytet Gdański - Solne Miasto Wieliczka 3:3

Tylko remis w starciu z przedostatnią w tabeli drużyną Solnego Miasta Wieliczka zanotowali faworyzowani Azetesiacy z Gdańska. Choć pierwsze starcie tych drużyn rozegrane na Pomorzu Akademicy wygrali zdecydowanie, to tym razem, choć optycznie przeważali, przez większość czasu musieli gonić wynik. Podział punktów sprawił, że oba zespoły straciły dystans do znajdującego się w całkowicie bezpiecznej strefie Euromastera Chrobrego Głogów.
Czytaj dalej...

Solne Miasto Wieliczka - Rekord Bielsko-Biała 2:5

W najbardziej kuriozalnym - nie ze względu na aspekt sportowy, a na przeniesienie w ostatniej chwili do Bielska-Białej - meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Rekord bez większych problemów wygrał z beniaminkiem z Wieliczki. Warty odnotowania jest trzeci już w tym sezonie hat-trick Łukasza Biela.
Czytaj dalej...

Solne Miasto Wieliczka - Clearex Chorzów 7:2

Im bliżej końca rundy zasadniczej, tym lepiej poczynają sobie zespoły z dołu tabeli. W sobotę Solne Miasto Wieliczka niespodziewanie wysoko pokonało Clearex Chorzów, w barwach których wystąpiło trzech reprezentantów Polski z ostatniego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy. Porażka skomplikowała sytuację chorzowian w tabeli, którzy by myśleć o miejscu w pierwszej szóstce, nie dość że w ostatniej kolejce muszą wygrać na własnym parkiecie z FC Toruń, to będą musieli liczyć na to, że AZS UŚ Katowice nie przegra w Szopienicach z Red Dragons Pniewy.
Czytaj dalej...

AZS UŚ Katowice - Solne Miasto Wieliczka 1:1

Drugi kolejny remis 1:1 zanotowali w 20. kolejce ekstraklasy futsaliści AZS UŚ Katowice. Podopieczni Pawła Machury nie zdołali pokonać przedostatniej w tabeli drużyny Solnego Miasta Wieliczka. W trzech ostatnich meczach katowiczanie zgromadzili tylko dwa punkty i ich szanse na miejsce w pierwszej szóstce mocno zmalały.
Czytaj dalej...

Solne Miasto Wieliczka - Red Devils Chojnice 4:3

Pierwsza wygrana beniaminka za kadencji trenera Piotra Kapusty! Solne Miasto wygrywa po dziesięciu kolejkach przerwy - poprzednio drużyna z Małopolski wygrała z... Red Devils, tyle że na wyjeździe. Piątkowy mecz nie zachwycił urodą, ale zaciętości nie można było zawodnikom odmówić. Goście mieli szansę na wywiezienie z Wieliczki choćby punktu, jednak w końcowych momentach zawodziła ich skuteczność.
Czytaj dalej...

Red Dragons Pniewy - Solne Miasto Wieliczka 4:2

Bez Macieja Foltyna, Łukasza Frajtaga, Adama Wachońskiego, Patryka Hołego i Adriana Skrzypka musiały sobie radzić w starciu z beniaminkiem ekstraklasy Smoki z Pniew. Mimo tych - znaczących bądź co bądź - absencji gospodarze wygrali z Solnym Miastem, wykonując kolejny krok ku miejscu w górnej połowie tabeli. Dla drużyny z Małopolski było to dziesiąte kolejne spotkanie bez punktów.
Czytaj dalej...

Solne Miasto Wieliczka - FC Toruń 0:3

Nie pomogła póki co zmiana trenera w Wieliczce. W roli szkoleniowca Solnego Miasta w starciu z FC Toruń zadebiutował Piotr Kapusta, ale jego drużyna przegrała to spotkanie, podobnie jak osiem poprzednich. Wyjazdowa wygrana mocno przybliżyła torunian do miejsca w górnej połówce tabeli na zakończenie rundy zasadniczej.
Czytaj dalej...

Koniec pięknej przygody Novej Gliwice

AZS UŚ Katowice jest kolejnym zespołem ekstraklasy, który pożegnał się z Halowym Pucharem Polski. W sobotę drużyna Pawła Machury przegrała z rewelacyjnym beniaminkiem I ligi ze Słomnik. Na 1/8 finału swoją przygodę zakończyła też historyczna drużyna Novej Gliwice.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS