AMP w futsalu: Pierwszy raz Torunia, trzeci Uniwersytetu Jagiellońskiego fot. mat.pras.

AMP w futsalu: Pierwszy raz Torunia, trzeci Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kolegium Jagiellońskie - Toruńska Szkoła Wyższa wśród mężczyzn i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu, które odbyły się w Poznaniu.

W finale turnieju mężczyzn studenci z Torunia wysoko pokonali drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:1. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, po zwycięstwie 3:0 z gospodarzami imprezy, Politechniką Poznańską. Zeszłoroczni triumfatorzy, zespół WSG Bydgoszcz, tym razem był szósty.
Z kolei w finale turnieju pań zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu 2:1. Dla krakowianek, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych jak i trawiastych, to już trzecie z rzędu zwycięstwo w AMP. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, prowadzone przez trenera Tomasza Aftańskiego, które po karnych wygrały z z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Na parkietach można było podziwiać dużą liczbę zawodników, znanych z rozgrywek ligowych. Mimo wysokiej porażki najlepszym graczem meczu finałowego mężczyzn uznano gracza krakowskiej drużyny - Mikołaja Zastawnika, na co dzień lepiej znanego z gry dla Clearexu Chorzów. Najlepszym strzelcem turnieju został natomiast Mateusz Cyman z ekipy zwycięzców. W składzie KJ TSW wystąpili też m.in. Marcin Mrówczyński, Kamil Naparło, Remigiusz Spychalski, Kacper Zboralski i Mateusz Waszak z FC KJ Toruń oraz Krystiana Kraśniewskiego z pierwszoligowego TAF-u. Najlepszym bramkarzem wybrano Maksyma Kisielowa z Uniwersytetu Śląskiego, trzeciego bramkarza AZS UŚ.
W turnieju pań jako najlepszą zawodniczkę wybrano Klaudię Fabovą z PWSZ Wałbrzych. W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyły Patrycja Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński) i Emilia Jarzyna (Uniwersytet Warszawski). Najlepszą bramkarką została Denisa Mochnacka (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Co ciekawe, nagrodę odebrała z rąk Karoliny Klabis, przez lata podpory UJ między słupkami.

Turniej męski odbył się na obiektach Politechniki Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, natomiast żeński w salach Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Organizatorem turnieju mężczyzn był KU AZS Politechniki Poznańskiej, natomiast turnieju żeńskiego – KU AZS UAM. W obu turniejach przez trzy dni rywalizowały 32 drużyny.

Turniej mężczyzn

1. Kolegium Jagiellońskie - Toruńska Szkoła Wyższa
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach
4. Politechnika Poznańska
5. Uniwersytet Gdański
6. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
7. Uniwersytet Warszawski
8. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie
9. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
10. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
11. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
12. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
13. Uniwersytet Łódzki
-. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
-. Politechnika Śląska w Gliwicach
-. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Turniej kobiet

1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
7. Uniwersytet Szczeciński
8. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
9. Uniwersytet Warszawski
10. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
12. Politechnika Śląska w Gliwicach
13. Politechnika Poznańska
-. Politechnika Wrocławska
-. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach