W środę pierwsze mecze 1/8 finału Halowego Pucharu Polski fot. Artur Szefer / Pogoń 04 Szczecin

W środę pierwsze mecze 1/8 finału Halowego Pucharu Polski

Połowa meczów 1/8 finału Pucharu Polski w tę środę, połowa za tydzień. Połowy nie są równe - jeden z zaplanowanych meczów nie dojdzie do skutku.We wtorek 12 lutego PZPN poinformował w komunikacie, że w związku z przekazaniem przez Pogoń 04 Szczecin informacji o  braku możliwości udziału w meczu 1/8 finału HPP z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice oraz brakiem zgody Orła na zmianę terminu meczu pojedynek między tymi zespołami nie zostanie rozegrany.

"Powodem takiej sytuacji jest brak możliwości zagrania w tym terminie przez drużynę ze Szczecina, gdyż nie mają czym dostać się do do Jelcza-Laskowic, a zawodnicy nie mają możliwości wzięcia urlopów w pracy. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, iż termin 13.02.2019 został wysłany do przeciwnika 4.02.2019, zaraz po losowaniu par, i do wczoraj nie był kwestionowany. Dziś dostaliśmy informację z prośbą przełożenia meczu na 25.02.2019 lub inny termin wskazany przez klub, na ci ze względu na zaawansowane przygotowania do środowego spotkania nie mogliśmy się zgodzić" - napisał Orzeł w oświadczeniu na swojej stronie na Facebooku. Klub podkreślił, że to ze względu na "brak profesjonalnego podejścia rywali" kibice "nie będą świadkami kolejnego świetnego widowiska".

Pogoń w oświadczeniu zarządu klubu przyznała, że dopiero na dwa dni przed meczem wystąpiła o zmianę terminu. "Powodem naszej prośby był fakt, że  firma  transportowa obsługująca nas oznajmiła w dniu 11.02.2019r., że nie jest w stanie w wyznaczonym terminie 13.02.2019 roku  zapewnić nam transportu dla drużyny. Istotnym powodem naszej prośby był również  fakt, że  większość naszych zawodników nie otrzymała zgody swoich pracodawców co do otrzymania dwóch dni wolnego a nawet urlopu na wskazany termin meczu" - czytamy w komunikacie, podpisanym przez prezesa Krzysztofa Bobera i wiceprezesa Mirosława Grycmachera.Szefowie klubu ze Szczecina tłumaczą, że zaproponowali prezesowi Orła Sebastianowi Bednarzowi, że Pogoń "w ramach rekompensaty jest w stanie wykonać nieodpłatnie materiały poligraficzne dotyczące meczu wskazane i przesłane przez klub KS Acana Orzeł Jelcz Laskowice". Jednak "propozycja zmiany terminu została dwukrotnie przez klub z Laskowic zaopiniowana negatywnie".

Pogoń przeprosiła ze swojej strony kibiców Orła "za brak możliwości oglądania sportowej rywalizacji między naszymi drużynami" i w swoim oświadczeniu życzy beniaminkowi ekstraklasy powodzenia w kolejnych rundach Halowego Pucharu Polski.

Zgodnie z regulaminem HPP (pkt III.8), który mówi, że "drużyna, która bez należytego usprawiedliwienia nie stawi się na zawodach Halowego Pucharu Polski zostanie ukarana karą pieniężną", Pogoń oprócz walkowera, którym przegra mecz z Orłem, może otrzymać 2000 zł kary. Wcześniej jednak ocenie musi zostać poddane, czy Portowcy mieli "należyte usprawiedliwienie", czy też nie.

Bez meczu Orła z Pogonią w środę czekają nas trzy starcia - dwa między zespołami z pierwszej ligi a reprezentantami ekstraklasy oraz pojedynek drugoligowego "jedynaka" w tej fazie rozgrywek z kolejnym ekstraklasowcem.
 

terminy meczów 1/8 finału Halowego Pucharu Polski:

 • środa 13 lutego 2019
  • 18:30 Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój - MOKS Słoneczny Stok Białystok
  • 19:30 Constract Lubawa - Red Dragons Pniewy
  • 20:00 Acana Orzeł Jelcz-Laskowice - Pogoń 04 Szczecin - ODWOŁANE
  • 20:10 Grupa CRB Mrówka Mosina - AZS UŚ Katowice
 • wtorek 19 lutego 2019
  • 18:30 GI Malepszy Futsal Leszno - Rekord Bielsko-Biała
  • 20:00 Team Lębork - Gatta Active Zduńska Wola
 • środa 20 lutego 2019
  • 18:00 FC Toruń - Clearex Chorzów
  • 19:00 Gredar Futsal Team Brzeg - Piast Gliwice