Adam Kaźmierczak prezentuje los z GSF-em Gliwice Screen z transmisji Adam Kaźmierczak prezentuje los z GSF-em Gliwice

Pary 1/4 finału Halowego Pucharu Polski. Losowanie z wpadką

Rekord Bielsko-Biała zagra z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice w najciekawiej zapowiadającym się meczu 1/4 finału Halowego Pucharu Polski.Losowanie odbyło się tym razem w siedzibie PZPN, ale podobnie jak w przypadku wcześniejszych etapów, było transmitowane na youtube. Niestety, film został już z tego serwisu skasowany. Nie ma się czemu dziwić, bo losowaniu towarzyszyła wstydliwa wpadka - w jednej z kulek zamiast Piasta Gliwice znalazł się gliwicki... GSF. Żeby było śmieszniej, został dolosowany do Cleareksu Chorzów, z którym przegrał w jednej z poprzednich rund.

Także zwolennicy spiskowej teorii dziejów mogą mieć temat do rozważań - w trakcie losowania kulki z nazwami drużyn w środku nie zostały ani razu zamieszane, a prowadzący losowanie szef Komisji Futsalu Adam Kaźmierczak systematycznie dopierał kulki raz z lewej, raz z prawej strony. Z kolei na samym początku wpadkę zaliczył prowadzący losowanie, gdy zapowiedział, że najpierw wylosowani zostaną gospodarze. Dopiero po wylosowaniu ostatniej kulki - z Constractem Lubawa - Adam Kaźmierczak zwrócił mu uwagę, że pierwszoligowiec zgodnie z regulaminem zagra u siebie.

Na parkiecie najciekawiej zapowiada się oczywiście starcie Rekordu z Orłem. Pozostałe mecze zapowiadają się również ciekawie, bo pary wydają się wyrównane - łącznie z pojedynkiem Constractu z zawodzącą ostatnio w meczach wyjazdowych Gattą Active Zduńska Wola.
 

pary 1/4 finału Halowego Pucharu Polski (13 marca 2019):

  • Rekord Bielsko-Biała - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice
  • AZS UŚ Katowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok
  • Clearex Chorzów - Piast Gliwice
  • Constract Lubawa - Gatta Active Zduńska Wola