W środę poznamy półfinalistów Halowego Pucharu Polski fot. Jarosław Frąckowiak

W środę poznamy półfinalistów Halowego Pucharu Polski

Najciekawiej zapowiada się starcie Cleareksu Chorzów z Piastem Gliwice - rewanż za niedzielny pojedynek tych drużyn w ekstraklasie.W lidze Clearex po ciekawym meczu przegrał z Piastem 1:3. - Chcemy zdobyć Puchar Polski, a żeby to zrobić, wcześniej musimy pokonać Clearex i po to w środę tu przyjedziemy - zapowiada w rozmowie opublikowanej na stronie gliwiczan Rafał Franz. - Jeżeli chodzi o mecze pomiędzy nami a Piastem, to zawsze są to wyrównane pojedynki, bo takie są derby. Na pewno nikt nogi nie odstawi, a my mamy najlepszą z możliwych sytuacji, aby zrewanżować się drużynie z Gliwic za porażkę - odpowiada Sebastian Leszczak z Cleareksu.

Bardzo ciekawie może być też w Lubawie, bo miejscowy Constract idzie w tym sezonie w Pucharze jak burza, a w ćwierćfinale podejmować będzie Gattę Zduńska Wola - opromienioną efektowną wygraną z Orłem Jelcz-Laskowice, ale co najwyżej średnio spisującą się w ostatnim czasie na wyjazdach. Beniaminek ekstraklasy będzie natomiast szukał możliwości odbicia się w Bielsku-Białej, jednak po zimnym prysznicu w Zduńskiej Woli trafił najgorzej jak mógł.

Co ciekawe, dla Rekordu będzie to pierwsze od 2016 roku starcie z zespołem z ekstraklasy na etapie wcześniejszym niż finał. W dwóch poprzednich edycjach Pucharu los tak decydował, że bielszczanie z ekstraklasowiczami mierzyli się dopiero w meczu decydującym o trofeum.
 

terminy meczów 1/4 finału Halowego Pucharu Polski:

  • środa 13 marca 2019
    • 18:00 Clearex Chorzów - Piast Gliwice [TRANSMISJA]
    • 19:00 Rekord Bielsko-Biała - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice
    • 19:00 Constract Lubawa - Gatta Active Zduńska Wola
    • 19:30 AZS UŚ Katowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok