Wyniki 1/4 finału Halowego Pucharu Polski fot. Jarosław Frąckowiak

Wyniki 1/4 finału Halowego Pucharu Polski

Rekord Bielsko-Biała, Gatta Active Zduńska Wola, AZS UŚ Katowice i Piast Gliwice to drużyny, które awansowały do najlepszej czwórki futsalowego Pucharu Polski.W ćwierćfinałach obyło się bez większych niespodzianek, bo za takowe uznać trzeba by było ewentualne odpadnięcia Rekordu czy Gatty. Bielszczanie jednak pewnie pokonali Orła Jelcz-Laskowice. Nie minął kwadrans, a obrońcy trofeum prowadzili już 6:0. Później różnica w wyniku nieco się zmniejszyła, ale beniaminek ekstraklasy nie miał szans dogonić faworytów. Również różnicą czterech bramek wygrała w Lubawie Gatta, która w lidze ostatnio na wyjazdach nie zachwyca, ale w Pucharze radzi sobie bez większych problemów.

Stawkę półfinalistów uzupełniają Piast Gliwice i AZS UŚ Katowice. Zespół Klaudiusza Hirscha po raz trzeci w tym sezonie pokonał Clearex Chorzów, drugi raz w ciągu kilku dni dokonując tej sztuki na wyjeździe. Tym razem kibice mogli obejrzeć jednak prawdziwy dreszczowiec. Gospodarze przegrywali już 0:3 i 1:4, ale zdołali wyjść z tak trudnej sytuacji i po trafieniu Sebastiana Leszczaka w 31. minucie wyszli na prowadzenie 5:4. Co z tego, skoro kilka minut później wyrównał Rafał Franz, a 14 sekund przed syreną, kiedy pachniało już dogrywką, Sergio Parra strzelił decydującą bramkę. Jeszcze więcej goli można było zobaczyć w Katowicach, gdzie AZS UŚ pokonał finalistów zeszłorocznego Pucharu, po raz pierwszy w historii awansując do półfinału tych rozgrywek.
 

Wyniki meczów 1/4 finału Halowego Pucharu Polski:

 • środa 13 marca 2019
  • Clearex Chorzów - Piast Gliwice 5:6 (3:4)
   ⚽ Mikołaj Zastawnik 3 (16, 19, 22), Tomasz Golly (20), Sebastian Leszczak (31) - Przemysław Dewucki (3), Dominik Śmiałkowski (4), Sergio Parra 2 (6, 40), Marcin Grzywa (17), Rafał Franz (37).
  • Rekord Bielsko-Biała - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 6:2 (6:1)
   ⚽ Jan Janovsky (2), Artur Popławski 3 (2, 6, 13), Oleksandr Bondar (11), Paweł Budniak (13) - Adriano Foglia (14), Kacper Kędra (33).
  • Constract Lubawa - Gatta Active Zduńska Wola 0:4 (0:2)
   ⚽ Sebastian Klaus, Norbert Dregier, Daniel Krawczyk, Michał Szymczak.
  • AZS UŚ Katowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:5 (3:1)