Wyniki pierwszych meczów półfinałowych Halowego Pucharu Polski fot. (nasze.fm)

Wyniki pierwszych meczów półfinałowych Halowego Pucharu Polski

Rekord Bielsko-Biała i Piast Gliwice są bardzo blisko awansu do finału Halowego Pucharu Polski. Oba zespoły wygrały na wyjeździe swoje pierwsze półfinałowe mecze."Tak po prawdzie, do przerwy sympatyków Rekordu mógł cieszyć tylko wynik" - pisze o meczu UŚ - Rekord strona internetowa mistrzów Polski. Po trafieniu Pawła Budniaka goście prowadzili 1:0, ale do zachwytów było daleko. "Lepsze oblicze gości ujrzeliśmy po przerwie" - podsumowuje witryna bielszczan, ale i tym razem tylko raz udało się pokonać Mateusza Bednarczyka. Dwubramkowa zaliczka na wyjeździe to i tak sporo przed przyszłotygodniowym rewanżem. Ostatecznie nie w każdym meczu zespół Andrzeja Szłapy musi swoich rywali gromić.

Wyżej w Zduńskiej Woli wygrał za to niespodziewanie Piast. O ile samo zwycięstwo gliwiczan nie jest jakąś sensacją, to już rozmiary porażki, stawiające "Kocury" przed rewanżem w bardzo trudnej sytuacji, mogą zaskakiwać. Do przerwy był remis, w drugiej połowie gości na prowadzenie wyprowadził Sebastian Szadurski, ale pięć minut przed końcem strzałem głową wyrównał coraz śmielej poczynający sobie Norbert Dregier. Cóż z tego, skoro chwilę po wznowieniu szalę na korzyść przyjezdnych ponownie przechylił Sergio Parra, a wkrótce podwyższył Rafał Franz. Gatta odpowiedziała wycofaniem bramkarza, ale w tym sezonie gra zduńskowolan w przewadze nie jest równie efektywna, co w przeszłości, w efekcie Piast jeszcze podwyższył wynik.

Warto przy okazji zauważyć, że Piast reaktywował kolejnego już w tym sezonie bramkarza. Po przerwie w występach w barwach zespołu Klaudiusza Hirscha widzieliśmy już Kamila Dworzeckiego i Macieja Rozmusa, teraz rezerwowym golkiperem był Paweł Pstrusiński.

Rewanżowe starcie Rekordu z AZS UŚ zaplanowano już na 3 kwietnia. Zwycięzcy tej rywalizacji na przeciwnika poczekają aż trzy tygodnie, bo Piast zagra z Gattą dopiero 24 kwietnia.

Wyniki meczów 1/2 finału Halowego Pucharu Polski:

 • środa 27 marca 2019
  • Gatta Active Zduńska Wola - Piast Gliwice 3:6 (2:2)
   ⚽ Mateusz Olczak (8), Mariusz Milewski (20), Norbert Dregier (35) - Douglas (11), Marcin Grzywa (20), Sebastian Szadurski (28), Sergio Parra 2 (36, 40), Rafał Franz (37).
  • AZS UŚ Katowice - Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
   ⚽ Paweł Budniak (13), Artur Popławski (28).