Rekord i Piast w finale Pucharu Polski fot. (nasze.fm)

Rekord i Piast w finale Pucharu Polski

Piast Gliwice wygrał rewanżowe starcie 1/2 finału Pucharu Polski z Gattą Active Zduńska Wola i dołączył do Rekordu Bielsko-Biała w finale tych rozgrywek.W pierwszym meczu w Zduńskiej Woli Piast wygrał 6:3 i w rewanżu miał tylko postawić kropkę nad "i", ale gdy goście prowadzili 2:0, mogli mieć nadzieję na odrobienie strat. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zanotował Dominik Śmiałkowski, ale w 32. minucie ponownie przyjezdni prowadzili różnicą dwóch bramek, szybko wykorzystując przewagę po czerwonej kartce dla Przemysława Dewuckiego. Kluczowe okazało się trafienie Rafała Franza dwie minuty później, po prezencie w polu karnym od Mateusza Olczaka. Gatta postawiła wszystko na jedną kartę i zagrała z lotnym bramkarzem, ale nie jest to już tak mocna broń zduńskowolan, jak w przeszłości. W efekcie po dwóch strzałach przez całe boisko Piast nie tylko obronił przewagę z pierwszego spotkania, ale także wygrał rewanżowe.

Piast zmierzy się w finale z Rekordem Bielsko-Biała, który już znacznie wcześniej, bez większych problemów wyeliminował AZS UŚ Katowice. Pierwszy mecz zaplanowano już na najbliższą sobotę 27 kwietnia w Gliwicach. Rewanż 1 maja.Dla Piasta dojście do finału Pucharu Polski to największy sukces w historii klubu. Rekord już dwukrotnie wygrywał pucharową rywalizację - w 2013 roku i przed rokiem.

Wyniki rewanżowych meczów 1/2 finału Halowego Pucharu Polski:

środa 3 kwietnia 2019
  • Rekord Bielsko-Biała - AZS UŚ Katowice 7:2 (1:2)
    ⚽ Artur Popławski 2 (18, 37), Michał Marek (34), Oleksandr Bondar 3 (36, 37, 39), Michał Kubik (40) - Jacek Hewlik 2 (3, 7).
środa 24 kwietnia 2019
  • Piast Gliwice - Gatta Active Zduńska Wola 4:3 (1:2)
    ⚽ Dominik Śmiałkowski (19), Rafał Franz (34), Sergio Parra (37), Maciej Rozmus (38) - Mariusz Milewski (15), Sebastian Szadurski (17-samobójcza), Marcin Stanisławski (32).