Rekord i Piast w finale Pucharu Polski fot. (nasze.fm)

Rekord i Piast w finale Pucharu Polski

Piast Gliwice wygrał rewanżowe starcie 1/2 finału Pucharu Polski z Gattą Active Zduńska Wola i dołączył do Rekordu Bielsko-Biała w finale tych rozgrywek.

W pierwszym meczu w Zduńskiej Woli Piast wygrał 6:3 i w rewanżu miał tylko postawić kropkę nad "i", ale gdy goście prowadzili 2:0, mogli mieć nadzieję na odrobienie strat. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zanotował Dominik Śmiałkowski, ale w 32. minucie ponownie przyjezdni prowadzili różnicą dwóch bramek, szybko wykorzystując przewagę po czerwonej kartce dla Przemysława Dewuckiego. Kluczowe okazało się trafienie Rafała Franza dwie minuty później, po prezencie w polu karnym od Mateusza Olczaka. Gatta postawiła wszystko na jedną kartę i zagrała z lotnym bramkarzem, ale nie jest to już tak mocna broń zduńskowolan, jak w przeszłości. W efekcie po dwóch strzałach przez całe boisko Piast nie tylko obronił przewagę z pierwszego spotkania, ale także wygrał rewanżowe.

Piast zmierzy się w finale z Rekordem Bielsko-Biała, który już znacznie wcześniej, bez większych problemów wyeliminował AZS UŚ Katowice. Pierwszy mecz zaplanowano już na najbliższą sobotę 27 kwietnia w Gliwicach. Rewanż 1 maja.

Dla Piasta dojście do finału Pucharu Polski to największy sukces w historii klubu. Rekord już dwukrotnie wygrywał pucharową rywalizację - w 2013 roku i przed rokiem.