Sezon 2019/20 startuje już w niedzielę. Na początek Superpuchar Plakat PZPN

Sezon 2019/20 startuje już w niedzielę. Na początek Superpuchar

Meczem Rekordu Bielsko-Biała z Piastem Gliwice o futsalowy Superpuchar zainaugurowany zostanie oficjalnie sezon 2019/20.

Po kilkunastu latach wielki futsal wraca do Mysłowic. To w tym mieście, jako zakończenie trwającego cały weekend Puchar Śląska, rozegrany zostanie mecz o Superpuchar, w którym mistrzowie Polski i triumfatorzy Pucharu zagrają z Piastem Gliwice - który z bielszczanami przegrał w finale.
Oba zespoły podchodzą do spotkania z bardzo różnych pozycji. W Rekordzie latem doszło tylko do kosmetycznych zmian - doszedł Fin Jani Korpela, ubył z kolei Michał Kałuża, który - miejmy nadzieję - wkrótce zacznie podbijać ligę hiszpańską. Ale bielszczanie mieli dotąd dwóch równorzędnych golkiperów i postawienie na Bartłomieja Nawrata nie jest jakimś osłabieniem, tym bardziej, że - znów: miejmy nadzieję - szybko zacznie naciskać go reprezentant U-19 i najbardziej obecnie utalentowany gracz na ten pozycji Krzysztof Iwanek.

Co innego Piast. Po rezygnacji z prezesury Jarosława Jenczmionki, w klubie dokonała się - tradycyjna już, można by powiedzieć - rewolucja w składzie. Nie ma już w Piaście tak uznanych nazwisk jak Franz, Dewucki, Douglas czy Sergio Parra. Pozostało tak naprawdę niewielu graczy z poprzedniego składu. Nowy trener Rafał Barszcz może liczyć w tym przypadku na Michała Widucha, Marka Bugańskiego, Michała Grecza czy Dominika Śmiałkowskiego. Z zawodników, którzy na pewno będą stanowić o sile gliwiczan, doszli Dominik Solecki, Karol Czyszek czy Hiszpan German Romero Amaro. Z drugiej strony w kadrze Piasta jest cała masa zawodników, którzy przyszli z Remedium Pyskowice. Ciężko wierzyć, by któryś z zawodników za słabych na I ligę (Remedium przecież z niej spadło) miał nagle zaczarować ekstraklasę. Choć zawsze jakiś pojedynczy talent może się objawić.
– To jest Superpuchar Polski  i podejdziemy do tego meczu jak najbardziej poważnie. Jest to prestiżowe spotkanie, zarówno  w tym meczu jak i w kolejnych o stawkę damy z siebie wszystko - deklaruje Jacek Podgórski, który razem z Barszczem będzie prowadził w tym sezonie gliwiczan.

Na razie zapowiada się, że Piast będzie w tym sezonie najbardziej nieobliczalną drużyną ekstraklasy. Czy "odpali" akurat w Mysłowicach i sprawi niespodziankę, jaką byłoby pokonanie bielszczan? Kibice będą mogli to zobaczyć dzięki transmisji, planowanej przez kanał Łączy Nas Piłka.

Superpuchar Polski: Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice
Hala MOSiR Mysłowice, 1 września (niedziela) godz. 19:00
Transmisja na kanale Łączy Nas Piłka na YouTube