Wyniki 1/8 finału Pucharu Polski w Futsalu fot. Gatta Active Zduńska Wola

Wyniki 1/8 finału Pucharu Polski w Futsalu

AZS UŚ Katowice został pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Polski w futsalu, po wygranej w Warszawie.

„Akademickie derby” toczyły się przez większość czasu pod znakiem przewagi gospodarzy, którzy jednak nijak nie potrafili przekuć jej na trafienia. Już w pierwszej połowie zmarnowali kilka dogodnych okazji na objęcie prowadzenia, najbliżej go będąc po strzale w słupek w doskonałej sytuacji Bartosza Przyborka. Z drugiej strony w poprzeczkę uderzył po chwili Artur Ząbek, a stuprocentowej okazji nie wykorzystał Tomasz Szczurek. W drugiej części gra długo wyglądała dość podobnie. Warszawiaków rozbiło trafienie Konrada Podobińskiego w 31. minucie. Po tym golu nie byli już w stanie poważnie zagrozić bramce Kamila Lasika, goście podwyższyli za to po bramkach Jakuba Jochymka i Szczurka.

W środę połowa spotkań kończyła się dogrywkami. Najbardziej emocjonująco było w Pszczynie, gdzie środowiskowy zespół NEXX Goczałkowice-Zdrój wyeliminował po dogrywce czołową drużynę grupy południowej I ligi AZS UMCS Lublin. Decydującą bramkę gospodarze strzelili na trzy sekundy przed końcem dogrywki. Dodatkowy czas potrzebny był także w Białymstoku i Busku-Zdrój. Dla faworytów kończyło się to różnie - GSF Gliwice zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (a przegrywał wcześniej już 0:2), odpadły za to Red Devils Chojnice.

W najciekawiej zapowiadającym się starciu, jedynym na tym etapie z udziałem pary zespołów z ekstraklasy, Clearex Chorzów dość wysoko wygrał z FC KJ Toruń, przy czym dwa gole strzelił do pustej bramki, gdy rywale próbowali ustawiać przewagę. W pozostałych dwóch spotkaniach spokojnie wygrywali faworyci z ekstraklasy - Constract Lubawa oraz broniący tytułu Rekord Bielsko-Biała.

Ostatniego ćwierćfinalistę poznaliśmy w piątek. Gatcie Zduńska Wola średnio wychodzą w tym sezonie wyjazdy na Śląsk, bo w ekstraklasie przegrali tam trzy razy a zwyciężyli tylko w Katowicach. W starciu z Sośnicą Gliwice również długo nie mogli być pewni awansu. Ostatecznie wygrali dopiero po dogrywce, w której szalę przeważył najpierw gol Coquinho, który dostawił nogę do wgrania na długi słupek Wiktora Krawcowa, a później trafienie do pustej bramki Dariusza Słowińskiego.

mecze 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu:

• wtorek 18 lutego 2020
    18:00 AZS UW Wilanów - AZS UŚ Katowice 0:3 (0:1)
    ⚽ Konrad Podobiński (31), Jakub Jochymek (16), Tomasz Szczurek (40).
  • środa 19 lutego 2020
    18:00 Clearex Chorzów - FC KJ Toruń 4:1 (2:0)
    ⚽ Przemysław Dewucki (9), Krzysztof Salisz 2 (11, 26), Szymon Łuszczek (33) - Remigiusz Spychalski (40).
    18:00 NEXX Goczałkowice-Zdrój - AZS UMCS Lublin 5:4 (2:1, 3:3) po dogrywce
    ⚽ Jakub Benek (2), Błażej Grygier (15), Adam Grygier (40), Mateusz Pławecki (47), Wojciech Dragon (50) - Łukasz Mietlicki 2 (19, 29), Wojciech Dragon (40-samobójcza), Konrad Tarkowski (44).
    18:30 Futbalo Białystok - GSF Gliwice 2:3 (0:0, 2:2) po dogrywce
    ⚽ Tomasz Koniczek (23), Adrian Niegowski (31) - Mateusz Szyszko (33), Tomasz Czech (39), Tomasz Lutecki (49).
    18:30 Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój - Red Devils Chojnice 6:5 (2:3, 4:4) po dogrywce
    ⚽ Łukasz Mika (13), Sebastian Kartuszyński (19-samobójcza), Adam Przeniosło (29), Wojciech Przybył 2 (33, 41), Tomasz Grzesiak (42)- Łukasz Sobański 2 (6, 38), Mykyta Storożuk (9), Jakub Kąkol 2 (19, 41).
    19:00 Daga Sport Korsze - Constract Lubawa 1:6 (0:3)
    ⚽ Paweł Sawicki (7), Pedro De Oliveira Silva 2 (4, 32), Paweł Ossowski (12), Mateusz Łożyński (13), Arkadiusz Budzyn (25), Paweł Kaniewski (39).
    19:00 LZS Dragon Bojano - Rekord Bielsko-Biała 1:8 (0:1)
    ⚽ Filip Kreft (26) - Łukasz Biel 3 (12, 29, 39), Michał Kubik (25), Kamil Surmiak 2 (26, 36), Alex Viana 2 (36, 37).