Wiadomo, kto z kim zagra w Pucharze. Nie wiadomo, kiedy fot. Clearex Chorzów

Wiadomo, kto z kim zagra w Pucharze. Nie wiadomo, kiedy

W piątek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie przeprowadzono losowanie meczów półfinałowych oraz gospodarzy dwumeczu finałowego Pucharu Polski w Futsalu.

W półfinałach Pucharu Polski Gatta Active Zduńska Wola zmierzy się z Clearexem Chorzów a Rekord Bielsko-Biała z Constractem Lubawa. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w Zduńskiej Woli i Bielsku-Białej, a gospodarzem pierwszego meczu finałowego będzie zwycięzca pary Gatta-Clearex.
„W związku z aktualną sytuacją związaną z brakiem możliwości organizowania imprez sportowych, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że o ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek Pucharu Polski w Futsalu poinformujemy niezwłocznie po zniesieniu obostrzeń wynikających z przepisów państwowych” - dodała w komunikacie federacja.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, zapowiedziano jednak znoszenie kolejnych ograniczeń, wprowadzonych po wybuchu pandemii koronawirusa. Zapowiedziano m.in. możliwość powrotu kibiców na trybuny (od 19 czerwca, nie więcej niż 25 proc. pojemności stadionów). Dla futsalu ważniejsza jednak była deklaracja minister sportu. - Cieszę się, że właściwie w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie wrócić nie tylko z piłką nożną, dziś ruszają treningi ekstraligi żużlowej, od jutra będzie można uczestniczyć w zajęciach i współzawodnictwie sportowym w zamkniętych i otwartych przestrzeniach do 150 osób. Za przykładem piłki nożnej idzie też cały sport, na co oczywiście czekamy – stwierdziła Danuta Dmowska-Andrzejuk.
To oznacza, że w praktyce nie ma przeszkód, by do rywalizacji (już tylko pucharowej, bo ligi zostały zakończone) futsaliści wrócili jeszcze w czerwcu - oczywiście z zastrzeżeniem wydania przez Główny Inspektorat Sanitarny odpowiednich wytycznych, a przez rząd - rozporządzenia.