Półfinał Pucharu Polski w Futsalu. Rekord - Constract 0:3 fot. Rekord Bielsko-Biała/ Paweł Mruczek

Półfinał Pucharu Polski w Futsalu. Rekord - Constract 0:3

157 dni po ćwierćfinałach rozegrano pierwszy półfinałowy mecz Pucharu Polski w Futsalu. Mistrz we własnej hali przegrał z wicemistrzem.

"Porażki w bielskim obozie z pewnością nikt nie zakładał. Co więcej, przegranej do zera na własnym parkiecie nie pamiętają najstarsi górale" - napisał w relacji z meczu na stronie Rekordu Tadeusz Paluch. Bielszczanie źródeł porażki upatrują w dwóch przyczynach - po pierwsze we własnej nieskuteczności, po drugie w dobrej dyspozycji Imanola Cháveza, broniącego dostępu do bramki Constractu. Dodatkowo musieli sobie radzić bez pauzujących za kartki Pawła Budniaka i Michała Kubika.

Wszystkie gole padły po przerwie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kriezel, debiutujący w zespole z Lubawy, a raz Pedro De Oliveira Silva. Każde trafienie było zaskakujące. Reprezentant Polski, który przeszedł z FC Toruń, najpierw oddał skuteczny strzał niemal z połowy boiska. Później Brazylijczyk zaskoczył Bartłomieja Nawrata bezpośrednio z rzutu rożnego, a na koniec Kriezel wykorzystał fakt, że gospodarze czekali chyba na gwizdek arbitrów po domniemanym faulu na Michale Marku. Constract wywozi sporą zaliczkę z Bielska, ale dekoncentrować się nie może. Ostatecznie w listopadzie zeszłego roku przegrał u siebie z Rekordem 0:9.