Półfinał Pucharu Polski w Futsalu. Rekord - Constract 0:3 fot. Rekord Bielsko-Biała/ Paweł Mruczek

Półfinał Pucharu Polski w Futsalu. Rekord - Constract 0:3

157 dni po ćwierćfinałach rozegrano pierwszy półfinałowy mecz Pucharu Polski w Futsalu. Mistrz we własnej hali przegrał z wicemistrzem.
"Porażki w bielskim obozie z pewnością nikt nie zakładał. Co więcej, przegranej do zera na własnym parkiecie nie pamiętają najstarsi górale" - napisał w relacji z meczu na stronie Rekordu Tadeusz Paluch. Bielszczanie źródeł porażki upatrują w dwóch przyczynach - po pierwsze we własnej nieskuteczności, po drugie w dobrej dyspozycji Imanola Cháveza, broniącego dostępu do bramki Constractu. Dodatkowo musieli sobie radzić bez pauzujących za kartki Pawła Budniaka i Michała Kubika.

Wszystkie gole padły po przerwie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kriezel, debiutujący w zespole z Lubawy, a raz Pedro De Oliveira Silva. Każde trafienie było zaskakujące. Reprezentant Polski, który przeszedł z FC Toruń, najpierw oddał skuteczny strzał niemal z połowy boiska. Później Brazylijczyk zaskoczył Bartłomieja Nawrata bezpośrednio z rzutu rożnego, a na koniec Kriezel wykorzystał fakt, że gospodarze czekali chyba na gwizdek arbitrów po domniemanym faulu na Michale Marku. Constract wywozi sporą zaliczkę z Bielska, ale dekoncentrować się nie może. Ostatecznie w listopadzie zeszłego roku przegrał u siebie z Rekordem 0:9.

1/2 finału Pucharu Polski w futsalu - pierwsze mecze:

  • sobota 15 sierpnia 2020
    19:00 Rekord Bielsko-Biała - Constract Lubawa 0:3 (0:0)
    ⚽ Tomasz Kriezel 2 (23, 35), Pedro De Oliveira Silva (24).
  • niedziela 16 sierpnia 2020
    20:00 Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów