Clearex i Constract w finale Pucharu Polski fot. Constract Lubawa/ Paweł Jakubowski

Clearex i Constract w finale Pucharu Polski

Clearex Chorzów przegrał we własnej hali z Gattą Active Zduńska Wola 1:2, ale awansował do finału Pucharu Polski w futsalu dzięki zaliczce z pierwszego meczu.

Gatta od pierwszych sekund przycisnęła rywali, zakładając wysoki pressing, a w kreowaniu dobrych okazji celowała szczególnie doświadczona czwórka zduńskwolan. Ale bramki w pierwszej połowie strzelali nowi. W 17. minucie, po rzucie wolnym Krzysztofa Elsnera, Karol Czyszek zagrał piłkę w pole karne a tam Tomasz Sztaba z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Po minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Kraśniewski, dobijając z bliska strzał Czyszka. Gospodarze również mieli swoje okazje. Najlepszej nie wykorzystał Sebastian Leszczak, po kontrze będąc sam przed Martynem Olejnikiem. Kontaktowego gola chorzowianie mogli zdobyć także po wgraniu na pustą bramkę Leszczaka, które w ostatniej chwili znakomicie przeciął wracający Daniel Krawczyk.

W drugiej połowie wynik się nie zmieniał, głównie dzięki dobrej postawie Martyna Olejnika, któremu aż trzykrotnie pomagał też słupek. Trener Krzysztof Kuchciak na trzy i pół minuty przed końcem wycofał więc bramkarza, bo Gatcie do awansu brakowało jednego gola. I przyniosło to zmianę rezultatu, ale nie taką, jakiej oczekiwał szkoleniowiec. Do pustej bramki przez całe boisko trafił bowiem Mariusz Seget.

W drugim środowym spotkaniu Rekord próbował odrobić trzybramkową stratę, którą niespodziewanie zanotował na własnym parkiecie z Constractem Lubawa. Do pewnego momentu szło to bielszczanom nieźle. Do przerwy prowadzili 2:1 a w 29. minucie podwyższył Matheus Ferreira i drużynie Andrzeja Szłapy brakowało już tylko jednego trafienia. Ale wtedy nastąpiła feralna dla Rekordu 32. minuta. Najpierw kontaktowego gola strzelił Pedro Henrique Da Silva Pereira, a po chwili, po fatalnym błędzie Matheusa, wyrównał Pedro De Oliveira Silva. Goście wycofali bramkarza i przyniosło to lepszy rezultat, niż w przypadku Gatty w Chorzowie. Czwartego gola dołożył bowiem Michał Kubik, ale mimo nawałnicy w końcówce więcej Rekord już nie strzelił.

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 26 sierpnia. Rewanż - 29 lub 30 sierpnia.