Final Four w Chojnicach fot. Aleksander Knitter (FotoChojnice.pl)

Final Four w Chojnicach

Nie Zduńska Wola, a Chojnice będą gościły najlepsze drużyny Halowego Pucharu Polski. Turniej odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie 9-10 maja.

Jako pierwsze o decyzji w sprawie wyboru organizatora Final Four poinformowały w środę 15 kwietnia lokalne Nasze Radio oraz portal ezdunska.pl.

Termin finału Pucharu Polski został jednak przesunięty przez PZPN na 16 - 17 maja i wiadomo już na 100% że Zduńska Wola zorganizuje Final Four i będzie gościć cztery finałowe zespoły walczące o puchar oraz kibiców z całej Polski. Informację taką potwierdził nam członek zarządu klubu Gatta Active Andrzej Dąbrowski. ezdunska.pl
Nam nie udało się tych słów potwierdzić u Andrzeja Dąbrowskiego. Informacji zaprzeczył zaś zdecydowanie Bogdan Duraj. Wiceprzewodniczący Komisji Futsalu zauważył, że wówczas nie zostało nawet zamknięte przyjmowanie zgłoszeń na organizację. Co nie powinno dziwić, gdyż portal ezdunska.pl o wyborze gospodarza informował jeszcze zanim było wiadomo, czy... do czołowej czwórki awansuje Rekord Bielsko-Biała, czy Gwiazda Ruda Śląska.

W piątek 17 kwietnia pismo w tej sprawie wystosował do zainteresowanych klubów Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki. Zwrócił w nim uwagę, że do tego czasu do PZPN nie wpłynęła w ogóle oferta organizacji od Gatty (jedynie od Red Devils), a Komisja Futsalu nie obradowała i nie będzie obradować w tej sprawie, gdyż z uwagi na "brak możliwości podejmowania decyzji drogą obiegową lub w formie głosowania za pomocą elektronicznych środków przekazu" przez Komisję, zajmie się tym Zarząd PZPN.

Dziś Zarząd na swoim posiedzeniu zdecydował o przyznaniu organizacji klubowi Red Devils Chojnice, który do Final Four awansował po raz pierwszy. Odrzucił ofertę Wisły Krakbet Kraków. Turniej odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie - 9-10 maja. Z regulaminu rozgrywek wynika, że półfinałowe pary (których losowania powinien dokonać Departament Rozgrywek Krajowych) poznamy jeszcze w tym tygodniu. Oprócz Red Devils do Final Four zakwalifikowały się: Wisła Krakbet Kraków (obrońcy trofeum), Gatta Active Zduńska Wola i Rekord Bielsko-Biała.