Zmiana roczników w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Ale tylko męskich fot. mat.pras.

Zmiana roczników w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Ale tylko męskich

Zgodnie z zapowiedziami Komisja Futsalu zmienia zasady rozgrywania Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a konkretnie roczników, które będą ze sobą rywalizować. Nie będzie już mistrzostw U-20, U-18 itd. - zastąpią je roczniki nieparzyste.

O zmianie możemy przeczytać na stronie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu futsalmmp.pl. Od nowego sezonu męskie rozgrywki będą toczyć się w kategoriach U-19, U-17, U-15 i U-13. Zmianie ulegną także terminy rozgrywania zawodów. Nie będzie np. turnieju w najstarszym roczniku, rozgrywanego tradycyjnie w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem.
Teraz jako pierwsi rywalizować będą najmłodsi. Finałowy turniej U-13 zaplanowano na 18-20 grudnia br., U-15 na 29-31 stycznia 2021 r., U-17 na 12-14 lutego a dwa tygodnie później U-19. W konkretnych rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy, którzy w roku 2021 skończą dany wiek, czyli np. by wziąć udział w MMP U-15, 15 lat można ukończyć maksymalnie w przyszłym roku. Jeden jedyny wyjątek pozostawiono w nadchodzącym sezonie dla kategorii U-19. W każdej drużynie uprawnionych będzie mogło być dodatkowo maksymalnie czterech 20-latków. Ale to tylko przejściowy wyjątek.

Zmiana ma na celu w dużej mierze dostosowanie roczników do harmonogramu eliminacji i finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-19. Ma też związek z wpisaniem futsalu na listę dyscyplin Systemu Sportu Młodzieżowego.
Nic nie zmienia się za to u kobiet. Dalej rywalizować będą w kategoriach U-18 (finały 4-6 grudnia br.), U-16 (8-10 stycznia 2021 r.) i U-14 (5-7 marca 2021 r.).

Przy okazji Komisja Futsalu zachęca do składania wniosków o organizację turniejów finałowych. Wypełnione aplikacje można przesyłać do 15 lipca br. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..