Play-offów nie będzie, z ekstraklasy spadnie potencjalnie mniej zespołów fot. Artur Szefer / Pogoń 04 Szczecin

Play-offów nie będzie, z ekstraklasy spadnie potencjalnie mniej zespołów

Nie będzie play-offów w powiększonej ekstraklasie. Udziałowcy spółki zdecydowali we wtorek, że przyszły sezon zostanie rozegrany systemem mecz i rewanż, i na tym koniec.W czasie zebrania udziałowców dwa warianty play-offów przedstawił Sebastian Bednarz z Orła Jelcz-Laskowice. W odpowiedzi głosowano jednak, czy ekstraklasa w ogóle play-offów chce i wniosek ten został przegrany. Przeciwko play-offom opowiedzieli się przedstawiciele Gatty Active Zduńska Wola, FC Toruń, Cleareksu Chorzów, AZS UŚ Katowice, MOKS-u Słoneczny Stok Białystok i Pogoni 04 Szczecin. Od głosu wstrzymał się natomiast Rekord Bielsko-Biała. - Dostali ode mnie oklaski - relacjonuje Bednarz. Za play-offami byli natomiast przedstawiciele Red Dragons Pniewy, Red Devils Chojnice, Piasta Gliwice, AZS UG Gdańsk oraz naturalnie Orzeł.

Wyniki głosowania oznaczają, że obowiązującym regulaminem na przyszły sezon jest runda jesienna, runda rewanżowa - i na tym koniec. Nie będzie żadnej "dogrywki" ani żadnego podziału tabeli, co byłoby tym trudniejsze, że od przyszłego roku w najwyższej klasie rozgrywkowej ma być nie 12 a 14 zespołów. Za dwoma rundami bez żadnej finałowej już w lutym niemal jednogłośnie opowiedziała się Rada Nadzorcza spółki.

Przy okazji ustalania systemu rozgrywek przyjęto, że z ekstraklasy od kolejnego sezonu spadać będą nie automatycznie trzy ostatnie zespoły (jak uchwalił Zarząd PZPN w lipcu zeszłego roku w części regulaminu dotyczącej kolejnych rozgrywek), a dwa plus jeden zespół walczący o utrzymanie w barażu - opowiada nam inny uczestnik spotkania.

Zmiany w systemie rozgrywek muszą zostać przyjęte przez Zarząd PZPN. Do tej pory nie było jednak z tym problemów.