Roman Wachuła w Cleareksie fot. (pniewy24.pl)

Roman Wachuła w Cleareksie

Nie zasypia gruszek w popiele klub brązowych medalistów kończącego się sezonu. Już w niedzielę poinformował, że do drużyny dołącza Roman Wachuła.
Doświadczony Ukrainiec ostatnie półtora sezonu spędził w Red Dragons Pniewy, strzelając na wiosnę 2018 6 bramek, a w obecnym sezonie 10 goli. Wychowanek klubu TWD Lwów za zachodnią granicę przeniósł się w 2011 roku, spędzając cztery sezony w krakowskiej Wiśle Krakbet i w 110 meczach 58 razy pokonując bramkarza rywali. Po rozpadzie "Białej Gwiazdy" przeniósł się do Bielska-Białej, w 51 meczach strzelając 22 bramki. Później przeniósł się do Lex Kancelarii Słomniki (11/5), by ostatecznie trafić do Pniew. Łącznie więc w 214 meczach w polskiej ekstraklasie strzelił dokładnie 101 goli.

Wachuła oprócz 50 meczów w reprezentacji Ukrainy (występował na EURO 2007 i MŚ rok później) ma na koncie trzy mistrzostwa Polski (dwa z Wisłą, jedno z Rekordem), Puchar Ukrainy i dwa Puchary Polski.

Oprócz Ukraińca zespół Red Dragons ma opuścić jeszcze jeden topowy zawodnik i również w jego przypadku obrany kierunek to Śląsk.