GKS zwycięski w pierwszym sparingu

Roman Trojanowski i Michał Słonina od zwycięstwa rozpoczęli swoją karierę na ławce trenerskiej.

GKS Futsal Tychy
Gwiazda Ruda Śląska

GKS Futsal Tychy - Gwiazda Ruda Śląska
5:4

Bramki: Bartłomiej Sitko 2, Adrian Prażmo, Piotr Myszor, Patryk Szachnitowski - Wojciech Działach, Ariel Piasecki, Dorian Grudzień, Bartosz Siadul (w dogrywce).

Spotkanie stało na dobrym poziomie, a tyszanie kontrolowali przebieg gry. Szczególnie w pierwszej połowie, którą wygrali 3:0. Po zmianie stron goście zagrali nieco lepiej, drugą część gry wygrali 3:2, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyć się mogli zawodnicy GKS-u. Po regulaminowym czasie gry trenerzy zarządzili 10-minutową dogrywkę, w której goście wygrali 0:1. W tej części gry w tyskim zespole zagrali głównie zawodnicy z Regionalnej Ligi Juniorów Futsalu U18.

Gospodarze nie mogli w tym meczu skorzystać z usług Michała Słoniny, Adama Wolaka, Zbigniewa Modrzika oraz Marka Kołodziejczyka. Z kolei w ekipie Gwiazdy zadebiutował Dorian Grudzień, który związał się z rudzkim klubem dwuletnią umową. Prawdopodobnie w ekipie Tomasza Klimasa zobaczymy w nowym sezonie także Łukasza Beretę. Ten wychowanek Gwiazdy karierę kontynuuje na boiskach trawiastych, ale też regularnie występował w młodzieżowych mistrzostwach Polski jako rudzianin.