PZPN zawiesza futsalowe rozgrywki fot. Futsal-Polska/ Paweł Jakubowski

PZPN zawiesza futsalowe rozgrywki

Innej decyzji nie można się było spodziewać - na nadzwyczajnym posiedzeniu Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił zawieszenie futsalowych rozgrywek do dnia 29 marca 2020 roku (niedziela) włącznie.

PZPN w osobnym komunikacie podał też, że odwołane zostało zgrupowanie reprezentacji, zaplanowane na pierwszą połowę kwietnia, nie odbędą się też towarzyskie mecze z Portugalią. Polacy mieli grać na wyjeździe 9 i 11 kwietnia.

Szkoda sił na spekulacje dotyczące tego, co dalej - choć już docierają do nas pytania „a co jeśli sezon zostanie zakończony”. Niech rozwiązanie w tej sprawie znajdą najpierw poważne ligi, jak NBA czyli europejskie ligi piłkarskie. Oczywistą rzeczą jest, że pisana „na kolanie” uchwała Zarządu PZPN nie odpowiada na wszystkie pytania i nie ma zastosowania do wszystkich sytuacji, łącznie z tymi dotyczącymi kwestii awansów, gdy - jak w futsalu - do ekstraklasy awansuje się z dwóch grup, a do I ligi - z 16. Ale nie warto na razie się tym zajmować, lepiej spokojnie poczekać na rozwój wypadków. Może za dwa tygodnie będzie już po wszystkim i po prostu rozegra się zaległe kolejki (a taka sytuacja już była, po katastrofie smoleńskiej)? A może za te dwa tygodnie kwestia kto awansuje do futsalowej ekstraklasy będzie najmniej istotnym zagadnieniem w naszym życiu?

Odpowiedzialność - to słowo-klucz na najbliższe dwa tygodnie. Zatroszczmy się o bliskich, o ich zdrowie i spokój, na futsalu świat się nie kończy, może poczekać.