18 drużyn w ekstraklasie. Wspólne ustalenia PZPN i FE fot. Futsal-Polska/ Paweł Jakubowski

18 drużyn w ekstraklasie. Wspólne ustalenia PZPN i FE

„W związku z podjęciem przez Komisję ds. Nagłych PZPN w dniu 14 maja 2020 roku uchwały w sprawie zakończenia rozgrywek Ekstraklasy Futsalu oraz zakończenia wszystkich rozgrywek Futsalu i Piłki Plażowej prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej w sezonie 2019/2020, w siedzibie PZPN odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, spółki Futsal Ekstraklasa oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, które dotyczyło rozgrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021” - poinformowano na stronie PZPN.
Ustalono, że w przyszłym sezonie w ekstraklasie występować będzie 18 zespołów, a nie 17, jak wcześniej zapowiadano. Oprócz 14 ekstraklasowiczów z sezonu 2019/20, awans uzyskają Team Lębork i AZS UW Wilanów z grupy północnej I ligi oraz Gredar Futsal Team Brzeg i Berland Komprachcice z grupy południowej. „Warunkiem przystąpienia drużyn do rozrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021 jest otrzymanie licencji na udział w tej klasie rozrywkowej” - podkreślono w wydanym komunikacie.

Kolejność drużyn w tabelach końcowych obu grup I ligi została ustalona „zgodnie z odpowiednimi postanowieniami art. 9 Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Futsalu”. W pierwszej kolejności liczą się więc mecze bezpośrednie, nawet jeśli nie zostały rozegrane wszystkie między zainteresowanymi drużynami, a dopiero w dalszej kolejności bilans bramek. „Zgodnie z postanowieniami Art. 3 ust 2 powołanej uchwały wszystkie zaległe mecze zostają uznane za nierozegrane bez przyznawania punktów” - zaznaczył PZPN.