Witalij Kołesnyk: To był mój ostatni sezon w Red Devils fot. Red Devils Chojnice/ Aleksander Knitter

Witalij Kołesnyk: To był mój ostatni sezon w Red Devils

Red Devils Chojnice będą musiały w przyszłym sezonie radzić sobie bez dotychczasowego kapitana. Witalij Kołesnyk poinformował w mediach społecznościowych, że żegna się z „Czerwonymi Diabłami”.
„To był mój ostatni sezon w koszulce Red Devils” - napisał 36-letni Ukrainiec na swoim koncie na Facebooku, W emocjonalnym wpisie przypomniał, że gdy dziewięć lat temu do Chojnic, był „prostym Ukraińcem, którego nikt nie znał”. „Udało mi się nie tylko tu zatrzymać, ale i zostać kapitanem tej drużyny” - podkreślił, zwracając uwagę na zdobyty przez Red Devils Chojnice Puchar Polski w 2016 roku i wicemistrzostwo Polski trzy lata wcześniej, gdy chojniczanie przegrali z Wisłą Krakbet Kraków w finale play-offów 0-3, ale dwa z tych meczów kończyły się rzutami karnymi.

„Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i pomagali. Dziękuję kibicom. Czas się pożegnać” - napisał Kołesnyk, nie informując o ewentualnych dalszych sportowych planach.
Witalij Kołesnyk rozegrał w ekstraklasie 208 meczów, strzelając okrągłe 50 bramek.

Natalia Dalecka, prezes klubu z Chojnic, cytowana niedawno na stronie spółki Futsal Ekstraklasa, zapowiadała roszady w składzie „Diabłów”. - Staramy się wzmocnić. Z kilkoma graczami prowadzimy rozmowy, ale na ich efekty końcowe przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Staramy się stworzyć spójną wizję budowy tego zespołu - mówiła Dalecka, zaznaczając, że w drużynie zostaje Hiszpan Morad Malouk, który w pięciu spotkaniach, które udało się rozegrać na wiosnę, strzelił 10 goli.