Cztery kluby ekstraklasy bez licencji. Gwiazda się wycofała fot. Futsal-Polska/ Paweł Jakubowski

Cztery kluby ekstraklasy bez licencji. Gwiazda się wycofała

Cztery kluby Futsal Ekstraklasy - Gatta Active Zduńska Wola, GSF Gliwice, Acana Orzeł Jelcz-Laskowice i Gwiazda Ruda Śląska - otrzymały negatywną decyzję od Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, przy czym ta ostatnia już w środę poinformowała, że rezygnuje z miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Komisja obradowała w środę. Zgodnie z jej decyzją, licencję na grę w ekstraklasie otrzymały: Rekord Bielsko-Biała, Constract Lubawa, Piast Gliwice, Clearex Chorzów, GI Malepszy Futsal Leszno, FC Toruń, Red Dragons Pniewy, AZS UŚ Katowice, Red Devils Chojnice, MOKS Słoneczny Stok Białystok, Team Lębork, AZS UW Wilanów, Berland Komprachcice i Gredar Futsal Brzeg.

Negatywnie rozpatrzone zostały wnioski Gatty, GSF-u, Gwiazdy i Orła. Kluby mogą odwołać się od tej decyzji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych.
W środę sama Gwiazda Ruda Śląska na swojej stronie internetowej poinformowała o rezygnacji z prawa gry w ekstraklasie. „Celem dla władz klubu jest zebranie budżetu i przygotowanie zespołu na start w rozgrywkach 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu” - napisano w lakonicznym komunikacie. Trzeba jednak zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem „klub, który przed rozpoczęciem lub w czasie trwania danego sezonu rozgrywek o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy zrezygnuje z dalszego uczestnictwa, zostanie przesunięty w następnym cyklu rozgrywek o dwie klasy niżej”. Tę kwestię będziemy oczywiście wyjaśniać.

W I lidze licencje otrzymały już Dragon Bojano, TAF Toruń, Victoria Sulejówek, Legia Warszawa, Futsal Szczecin, KS Gniezno, KS BestDrive Futsal Piła, FC10 Zgierz, KS Futsal Oborniki, AZS UG Gdańsk, Orlik Mosina, Kamienica Królewska, Sośnica Gliwice, Unia Tarnów, Heiro Rzeszów, Górnik Polkowice, GKS Futsal Tychy, AZS UMCS Lublin, ProfiSport Wrocław, BSF Bochnia i Kamionka Mikołów. Odrzucone zostały wnioski Malwee Łódź, AZS-u UMK Toruń i Stali Mielec. Z kolei Futbalo Białystok dostało czas na uzupełnienie dokumentacji.