Futsal Ekstraklasa po raz pierwszy ze sponsorem tytularnym

Statscore Futsal Ekstraklasa - pod taką nazwą będzie obecnie funkcjonować najwyższa klasa rozgrywkowa, po podpisaniu umowy ze sponsorem tytularnym.
Statscore do tej pory dostarczał statystyki dla ekstraklasy, na własnej platformie internetowej. Wcześniej obsługiwał także I ligę piłkarską oraz PGNiG Superligę piłkarzy ręcznych.

- Rozmowy rozpoczęliśmy już rok temu - powiedział Maciej Karczyński, prezes Futsal Ekstraklasa sp z o.o. - Od początku chcemy razem budować przyszłość. Pierwszym etapem było wprowadzenie statystyk do ligi, które zawsze podnoszą wartość dyscypliny. Dziś pokazujemy, że mimo trudnego okresu, chcemy iść razem w dobrą stronę. Bardzo dziękuję za obdarzenie zaufaniem Futsal Ekstraklasy. Wiem, że zostaliśmy docenieni za pracę ostatnich lat, gdzie zauważono budowanie naszej marki na polskim rynku. Statscore wybrał nas, mimo zakusów innych dyscyplin w Polsce. To bardzo duże wyróżnienie - mówił prezes, cytowany na stronie futsalekstraklasa.pl.
- Chcemy wspólnie z naszymi Partnerami zbudować największe na świecie centrum danych sportowych, w którym zgromadzimy wszystkie statystyki, pomagając dzięki temu kibicom i organizacjom sportowym czerpać jeszcze większą radość i korzyści ze sportu - to z kolei komentarz Tomasza Myalskiego, prezesa i założyciela Statscore. - Wierzę, że wspólnie podniesiemy Statscore Futsal Ekstraklasę na najwyższy, światowy poziom, dostarczając kibicom wiele innowacyjnych rozwiązań - dodał.

To pierwszy w historii sponsor tytularny Futsal Ekstraklasy.