Hiszpan Toni Corredera nowym trenerem Dremana fot. AZS UEK Futsal Kraków

Hiszpan Toni Corredera nowym trenerem Dremana

Dreman Opole Komprachcice poinformował, że nowym szkoleniowcem zespołu będzie Hiszpan Toni Corredera.

„Kraj pochodzenia jest tutaj nie bez znaczenia, wszak Hiszpania jest uznawana za jedną z największych potęg futsalu. Wiemy też, że zamiast typowo »siłowego« stylu gry, który znamy z naszych parkietów, preferuje się tam bardziej techniczne granie. Tego też, oprócz doskonałego przygotowania motorycznego będziemy szukać budując formę na kolejne rozgrywki” - czytamy we wpisie na stronie Dremana.

Choć Hiszpan został zaprezentowany jako „wybitny fachowiec”, słynący ze „znakomitej myśli szkoleniowej i doświadczenia z ligi hiszpańskiej”, to jego dotychczasowy dorobek prezentuje się raczej skromnie. Przez ostatnie pół roku trenował pierwszoligowy AZS UEK Kraków. Wcześniej, w rundzie jesiennej, był asystentem grającego prezesa i trenera akademickiego klubu, Daniela Bukalskiego. AZS pod wodzą obu szkoleniowców miał bardzo zbliżone wyniki - z trenerem Bukalskim krakowianie zdobyli 13 punktów, a z Correderą - 15.

Wcześniej Corredera szkolił zespoły młodzieżowe i dziecięce w katalońskich A.E. Les Corts UBAE i Horta Futbol Sala Club.

Niespełna 30-letni Hiszpan zmieni na stanowisku Jarosława Patałucha, który prowadził Dreman przez ostatnie 2,5 roku.