Dominik Solecki podczas meczu reprezentacji z Rosją w Szczecinie fot. Kacper Tarsa Dominik Solecki podczas meczu reprezentacji z Rosją w Szczecinie

W Pogoni wzmocnienia na konkretnie

Jak się wzmacniać - to reprezentantami. Pogoń 04 Szczecin, która po wycofaniu Wisły Krakbet Kraków powróciła do ekstraklasy, podpisała umowy z dwoma reprezentantami Polski.

Klub poinformował najpierw, że nowym Portowcem został Kamil Lasik, były golkiper Wisły, który ma już nawet na swoim koncie debiut w reprezentacji Polski. Ruch ten był do przewidzenia - szczecinianie, którzy w poprzednim sezonie stracili więcej bramek nawet od AZS-u Uniwersytet Gdański, pilnie potrzebowali wzmocnienia w bramce i wręcz musieli skorzystać z okazji, jaka się pojawiła.

Drugim wzmocnieniem jest Dominik Solecki, którego Pogoń pozyskała z rewelacji rozgrywek - Red Dragons Pniewy. - Nie byliśmy wstanie zatrzymać Dominika w Pniewach, oczywiście zadecydowały finanse - cytuje wypowiedź managera zespołu Rafała Gnybka klubowy fanpage. - Na dziś nasz budżet nie pozwala na wypłatę takich kwot, na jakie mogą pozwolić sobie rywale. Dokładnie musimy zbalansować wydatki ,aby nie podzielić losu nieobecnych już drużyn w ekstraklasie. Jesteśmy świadomi dużej sportowej straty jaką ponosimy w tym momencie, ale takie jest prawo rynku, gdzie zamożniejszy może więcej - dodaje Gnybek.

Pogoń będzie tymczasem miała w składzie już ośmiu zawodników, którzy za kadencji Andrei Bucciola powoływani byli do reprezentacji Polski. Takim "wynikiem" nie może się pochwalić żadna inna drużyna. W zeszłym sezonie najwięcej kadrowiczów włoskiego szkoleniowca miała... GAF Jasna Gliwice - siedmiu.

W Szczecinie zrezygnowano za to z usług Mateusza Krzymińskiego, o którym mówi się, że ma wrócić do Gwiazdy Ruda Śląska, a także z Ukraińca Serhija Szarowary. Na pracy szkoleniowej ma skupić się Łukasz Żebrowski.