Turniej kobiet w Varaždinie: Polska - Mołdawia 3:1 photo courtesy: Mico Martic/ Futsal Week

Turniej kobiet w Varaždinie: Polska - Mołdawia 3:1

Kobieca reprezentacja w ostatnim meczu turnieju Futsal Week w Chorwacji pokonała 3:1 Mołdawię i w końcowej klasyfikacji zajęła drugie miejsce.

Polska Polska - MołdawiaMołdawia
3:1

Bramki: Magdalena Knysak 2 (12, 39), Justyna Maziarz (34) - Carolina Tabur (25).
Żółte kartki: Magdalena Knysak - Carolina Tabur (25).

Polki na prowadzenie wyszły w 12. minucie, gdy na listę strzelczyń wpisała się Magdalena Knysak. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło, za to na początku drugiej dość niespodziewanie wyrównały rywalki, które rozgrywały swoje najlepsze spotkanie w czasie turnieju w Varaždinie. Polek to nie zraziło. Najpierw ponowną przewagę wywalczyła Justyna Maziarz, dla której była to już czwarta bramka w Chorwacji, a w końcówce wynik ustaliła Knysak.

Polki zajęły drugie miejsce w turnieju - zdecydował o tym wygrany mecz z Chorwacją w czwartek. Gospodynie strzeliły w swojej hali dwa razy więcej bramek, niż podopieczne Wojciecha Weissa, ale nie miały też między słupkami tak dobrej golkiperki jak Karolina Klabis, która otrzymała statuetkę dla najlepszej bramkarki turnieju. Klabis, razem z Magdaleną Knysak, zostały wybrane do najlepszej piątki imprezy.