Tomasz Frąk sędziował mecze grupy 6, w tym decydujące o awansie starcie Novo Vrijeme Makarska z FC Aktobe fot. Novo Vrijeme Tomasz Frąk sędziował mecze grupy 6, w tym decydujące o awansie starcie Novo Vrijeme Makarska z FC Aktobe

Liga Mistrzów: Znamy już 15 uczestników Elite Round

Rywalizacja w siedmiu grupach fazy Main Round zakończyła się już w sobotę. Na ostateczne rozstrzygnięcia czeka już tylko grupa 7, w której gra Rekord.Przypomnijmy: z grup należących do Ścieżki A do Elite Round przechodziła pierwsza trójka, z grup Ścieżki B - tylko zwycięzca. Ośmiu uczestników kolejnego etapu futsalowej Ligi Mistrzów poznaliśmy już pod dwóch dniach meczów, teraz znamy już 15 z 16 najlepszych drużyn w Europie.

W grupie 1 już wcześniej było wiadomo, że awansują Benfica Lizbona, Barça Lassa i FP Halle-Gooik. Do pewnego już w czwartek awansu z grupy B Interu Movistar, w sobotę dołączyły drużyny Era-Pack Chrudim i KMF Ekonomac Kragujevac. Z grupy 3, oprócz mistrzów Rosji z Gazprom-Jugry Jugorsk awansowali wicemistrzowie tego kraju PMFK Sibiryak a także Dobovec Pivovarna Kozel ze Słowenii, a z grupy 4 - Kairat Ałmaty, Sporting Lizbona i białoruski zespół Lidsielmasz Lida.Jeśli chodzi o Ścieżkę B, już w czwartek wiedzieliśmy, że grupę 8 wygra naszpikowany Brazylijczykami mistrz Litwy FK Vytis Kowno, który tak jak Rekord, przedzierał się przez preeliminacje. W sobotę natomiast triumf w grupie 5 zapewnili sobie zgodnie z oczekiwaniami mistrzowie Włoch z Acqua&Sapone Unigross Pescara, nieco bardziej niespodziewanie grupę 6 wygrali Chorwaci z Novo Vrijeme Makarska. Decydujący o awansie mecz tej drużyny z wicemistrzem Kazachstanu z Aktobe sędziował polski arbiter Tomasz Frąk.

W niedzielę stawkę uczestników Elite Round uzupełni zwycięzca grupy 7 - Rekord Bielsko-Biała lub Informatica Timișoara.

Grupa 1

  Pkty
1. pt Benfica Lizbona 7
2. es Barça Lassa 7
3. be FP Halle-Gooik 3
4. fr Kremlin Bicêtre United 0

Grupa 2

  Pkty
1. es Inter Movistar 9
2. Czechy Era-Pack Chrudim 6
3. rs Ekonomac Kragujevac 3
4. ua Prodeksym Chersoń 0

Grupa 3

  Pkty
1. ru Gazprom-Jugra Jugorsk 9
2. si Dobovec Pivovarna Kozel 6
3. ru PMFK Sibiryak 3
4. hu MVFC Berettyóújfalu 0

Grupa 4

  Pkty
1. kz Kairat Ałmaty 9
2. pt Sporting Lizbona 6
3. by Lidsielmasz Lida 3
4. FC Feniks Prisztina 0

Grupa 5

  Pkty
1. it Acqua&Sapone Pescara 9
2. cy APOEL Nikozja 3
3. ba FC Mostar SG Staklorad 3
4. se IFK Uddevalla 3

Grupa 6

  Pkty
1. Chorwacja Novo Vrijeme Makarska 9
2. kz FC Aktobe 6
3. ge FC TMC Tbilisi 3
4. fi KaDy Jyväskylä 0

Grupa 8

  Pkty
1. lt FK Vytis Kowno 9
2. sk Mimel Lučenec 6
3. az Araz Naxçivan 1
4. mt Valetta FC 1