Rekord rusza na podbój Barcelony fot. Futbola klubs „Nikars”

Rekord rusza na podbój Barcelony

Rekord Bielsko-Biała osiągnął już bardzo dużo w tegorocznych rozgrywkach futsalowej Ligi Mistrzów. Turnieju Elite Round raczej nie wygra, ale choćby przegrał wszystkie trzy mecze, mistrzom Polski należą się brawa.Od czasów Akademii FC Pniewy żadnej polskiej drużynie nie udało się dotrzeć do tego etapu europejskich rozgrywek. Bywało, że mistrzów Polski w ogóle w UEFA Futsal Cup nie było. Teraz Rekord przy trzecim podejściu przebił się aż do trzeciego etapu i niezależnie od rozstrzygnięć na turnieju Elite Round w Barcelonie, występy zawodników Andrzeja Szłapy należy ocenić bardzo pozytywnie. "To dla biało-zielonych wydarzenie na miarę 25-lecia istnienia klubu" - podkreśla Rekord na swojej stronie. I nie sposób się nie zgodzić.

Rywale na tym poziomie są już ekstremalnie trudni. Na dzień dobry formę Rekordu w czwartek sprawdzi Gazprom-Jugra Jugorsk, który... obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Po dwukrotnych mistrzach Rosji z bielszczanami zagrają gospodarze, słynna Barça Lassa, która w przedsezonowych sparingach ograła Polaków 0:11 i 1:7. "Rezultaty, niczym zderzenie ze ścianą, ale jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych" - twierdzi Rekord i znów nie sposób nie przyklasnąć. Pierwsze owoce tego uczenia zresztą już są - mimo tej różnicy klas oba zespoły awansowały na ten sam poziom rozgrywek UEFA.

W niedzielę, po dniu przerwy, z Rekordem zagra teoretycznie o odrobinę łatwiejszy rywal - Ekonomac Kragujevac. Dla 10-krotnych mistrzów Serbii będzie to trzecie spotkanie z mistrzem Polski w europejskich rozgrywkach - wcześniej Ekonomac grał z PA Novą Gliwice (4:4) i Akademią Pniewy (3:1). Co ciekawe, w meczach tych zagrali - odpowiednio - Bartłomiej Nawrat i Jan Janovsky.

Transmisję ze wszystkich spotkań przeprowadzi katalońska stacja Esport3. Relację prowadzić będzie Xavi Lorente wraz z ekspertem - Jordim Garcią. Ostatniego dnia dołączy do nich również Xavi Lemus, który będzie przeprowadzał wywiady. Można przypuszczać, że nie tylko futsaliści będą się mieli w najbliższe dni czego uczyć, ale także operatorzy naszych rodzimych transmisji. Telewizja Esport3 jest dostępna na żywo w internecie, ale tylko na terenie Hiszpanii, w związku z czym by oglądać mecze należy wykupić dostęp do VPN lub innego proxy. Oczywiście można się spodziewać także streamów.

Grupa B Elite Round UEFA Futsal Champions League

 • czwartek 15 listopada 2018
  18:30 ru Gazprom-Jugra Jugorsk - pl Rekord Bielsko-Biała
  21:15 es Barça Lassa - rs Ekonomac Kragujevac
 • piątek 16 listopada 2018
  18:30 rs Ekonomac Kragujevac - ru Gazprom-Jugra Jugorsk
  21:15 es Barça Lassa - pl Rekord Bielsko-Biała
 • niedziela 18 listopada 2018
  11:00 pl Rekord Bielsko-Biała - rs Ekonomac Kragujevac
  13:15 ru Gazprom-Jugra Jugorsk - es Barça Lassa