Pandemiczny trening Novo Vrijeme Apfel Pandemiczny trening Novo Vrijeme Apfel

Chorwacja też dogra sezon do końca

Prva Hrvatska Malonogometna Liga, czyli chorwacka I liga, wznowi rozgrywki i będzie to prawdopodobnie jedyna w Europie liga, która dogra sezon do końca, oprócz białoruskiej (która już wznowiła mecze) oraz hiszpańskiej (play-offy zaplanowano na czerwiec).

Najwyższy poziom rozgrywek futsalowych w Chorwacji wznowi sezon 19 czerwca i w tygodniowych odstępach dogra pozostałe do końca trzy kolejki fazy zasadniczej. Następnie osiem najlepszych drużyn (1. HMNL liczy 10 zespołów) zagra szybkie play-offy. Szybkie, ponieważ ćwierćfinały, półfinały i finał zostaną rozstrzygnięte przy pomocy jednego spotkania, a nie do dwóch zwycięstw (lub trzech w finale), jak pierwotnie planowano. Gospodarzem play-offowego turnieju będzie najlepszy zespół po rundzie zasadniczej. Najsłabszy, dziesiąty zespół, spadnie do niższej ligi.
Mecze rozgrywane będą przy pustych trybunach. W internecie można jednak znaleźć filmiki, na których widać, jak kibice Futsal Dinamo na wieść o wznowieniu mistrzostw przyszli na trening (odbywany na powietrzu), by okazać wsparcie dla zawodników.

Liderem tabeli po 15. kolejkach jest Olmissum Omiš, 1 punkt przed Novo Vrijeme Apfel i 3 przed Crnicą Šibenik. Tytuły broni obecny wicelider.

W Chorwacji od początku pandemii zanotowano łącznie ponad 2,2 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Liczba ofiar Covid-19 wynosi nieco ponad setkę. W ostatnich dniach notuje się tylko pojedyncze nowe przypadki.