Powołania na towarzyskie mecze z Belgią fot. Peter Talbot

Powołania na towarzyskie mecze z Belgią

Błażej Korczyński powołał 14 zawodników na towarzyskie mecze reprezentacji Polski z Belgią, zaplanowane na początek grudnia. Tym razem nie ma większych sensacji.W kadrze znalazło się pięciu zawodników Rekordu Bielsko-Biała. Futsaliści mistrza Polski nie będą już mieli na głowie meczów w Lidze Mistrzów - choćby awansowali do Final Four, to turniej ten odbędzie się dopiero za pół roku, w końcówce kwietnia. Większym problemem nie powinny być też mecze zaległe bielszczan w ekstraklasie.

Tym razem nie ma za to w kadrze zawodników pierwszoligowych - oprócz Tomasza Luteckiego z prowadzonego przez Błażeja Korczyńskiego GSF-u Gliwice. Gdyby kolejne powołanie dostał Piotr Pietruszko, który nawet nieźle zaprezentował się w Turnieju Państw Wyszehradzkich i sparingach z Serbią, jego KS Futsal Leszno przekładane mecze rozgrywałby chyba w przyszłym roku, bo w tym zabrakłoby już terminów.

Do kadry wrócił Łukasz Biel, który w preeliminacjach Ligi Mistrzów uległ ciężko rokującej kontuzji, ale błyskawicznie ją wyleczył i po powrocie zdążył już nawet zanotować ważne trafienie w ekstraklasie, w meczu z Cleareksem Chorzów. Debiut w seniorskiej reprezentacji zaliczy natomiast Krzysztof Salisz, przez wiele lat powoływany wcześniej do kadry U-21.

Pierwszy mecz z Belgią odbędzie się 3 grudnia w Kwidzynie. Rewanż dwa dni później - w Starogardzie Gdańskim.

Kadra na towarzyskie mecze z Belgią (3 i 5 grudnia 2018)Dodatkowe informacje

  • Źródło: PZPN