Turniej U-19 w Poreču: Polska - Słowacja 1:2 photo courtesy: Mico Martic/ Futsal Week

Turniej U-19 w Poreču: Polska - Słowacja 1:2

Reprezentacja U-19 rozpoczęła turniej Futsal Week w Chorwacji od porażki z rówieśnikami ze Słowacji.

Słowacja Słowacja U19 - Polska U19Polska
2:1

Bramki: Sebastian Bačo (20), Filip Marton (28) - Bartosz Borowik (15).
Żółte kartki: Filip Marton, Matúš Ševčík - Krzysztof Iwanek, Mateusz Prokop.

Przez pierwsze 10 minut biało-czerwoni mieli więcej z gry, ale później inicjatywę zaczęli przejmować wysoko broniący Słowacy. Wynik otworzyli Polacy - po kwadransie meczu na listę strzelców wpisał się kapitan Bartosz Borowik, któremu pozostało tylko wbicie piłki do pustej bramki po akcji zapoczątkowanej przez Michała Gronia i po przytomnej asyście Jakuba Raszkowskiego. Rywale odpowiedzieli tuż przed przerwą, gdy dość niegroźnym strzałem z lewej strony Krzysztofa Iwanka zaskoczył Sebastian Bačo. W drugiej połowie, choć obie drużyny miały ku temu okazje, padł już tylko jeden gol - zwycięski dla Słowaków. Było to zresztą trafienie zupełnie przypadkowe. Naciskany pod własnym polem karnym Borowik kopnął piłkę tak, że uderzyła ona w zaskoczonego Raszkowskiego, a z prezentu skorzystał Filip Marton.

W reprezentacji naszych rywali zagrali dwaj zawodnicy, którzy w kwietniu podpisali umowy z Red Devils Chojnice - Kristián Medoň i Dávid Trojan.

W środę Polacy zagrają z Węgrami. Z powodu perturbacji z wizami reprezentacji Kosowa zmianie uległ w ostatniej chwili harmonogram turnieju. Kosowianie we wtorek pauzowali, ale podobno ostatecznie są już w drodze do Poreča. Zamiast z biało-czerwonymi, jak wskazywał pierwotny terminarz, zagrają w środę ze Słowakami.