Turniej U-19 w Poreču: Polska - Węgry 3:3 photo courtesy: Mico Martic/ Futsal Week

Turniej U-19 w Poreču: Polska - Węgry 3:3

Reprezentacja Polski U-19 w drugim meczu turnieju Futsal Week w Chorwacji zremisowała z Węgrami 3:3.

Polska Polska U19 - Węgry U19Węgry
3:3

Bramki: Piotr Matras (11), Jakub Raszkowski (28), Tomasz Palonek (29) - Noel Lipl (20), Adam Tama (27), Benedek Sovari (28).
Żółte kartki: Bence Papp, Adam Szucs (Węgry).

W pierwszych minutach nasi reprezentanci mieli pewne problemy z wychodzeniem spod pressingu rywali, ale gdy już im się to udawało, stwarzali zagrożenie pod węgierską bramką, jak w 3. minucie, gdy bliski otwarcia wyniku był Michał Groń. Ostatecznie na prowadzenie udało się wyjść w 11. minucie, kiedy własny strzał skutecznie dobił Piotr Matras. Chwilę później mogło być 2:0, jednak polska kontra 2 na 1 została zatrzymana. Niestety, tak jak dzień wcześniej ze Słowakami, ponownie nie udało się utrzymać prowadzenia do końca pierwszej połowy. Równo z syreną wyrównał Noel Lipl.

Druga część miała dość szalony przebieg. Padły w niej 4 bramki, ale wszystkie na przestrzeni... dwóch minut. Najpierw na prowadzenie wyprowadził Węgrów Adam Tama. Rywale biało-czerwonych mieli następnie znakomitą okazję do podwyższenia, ale ich akcja została zastopowana przez Jakuba Raszkowskiego, który rozegrał znakomitą kontrę z Pawłem Lisińskim, finalizując ją doprowadzeniem do remisu. Utrzymał się on raptem 10 sekund. Polacy na odpowiedź potrzebowali nieco więcej czasu, ale po fatalnym błędzie jednego z Węgrów, asyście Matrasa i dostawieniu nogi przez Tomasza Palonka, na tablicy wyników znów bramek było po równo. Więcej goli już nie padło, choć okazji do tego nie brakowało, nawet w ostatniej sekundzie.

W czwartek zespół Łukasza Żebrowskiego zmierzy się z Łotwą. Będzie to bodaj najistotniejszy pojedynek na turnieju Futsal Week, ponieważ z drużyną, z którą rywalizować będziemy także w grupie na pierwszych finałach Futsal EURO U-19 jesienią w Rydze.