Turniej U-19 w Poreču: Polska - Łotwa 3:4 photo courtesy: Mico Martic/ Futsal Week

Turniej U-19 w Poreču: Polska - Łotwa 3:4

Reprezentacja Polski U-19 w trzecim meczu turnieju Futsal Week w Chorwacji przegrała z Łotwą 3:4.

Łotwa Łotwa U19 - Polska U19Polska
4:3

Bramki: Artjoms Kozlovskis 2 (6, 28), Edgars Tarakanovs (10), Aivars Danilovs (28) - Mateusz Prokop (2), Piotr Matras (4), Paweł Lisiński (12).
Żółta kartka: Danils Maligins.

Polacy już w 4. minucie prowadzili 2:0, ale były to miłe złego początki. Rywale wyrównali już w 10. minucie. Następnie szybko prowadzenie biało-czerwonym przywrócił Paweł Lisiński i po raz pierwszy w Poreču podopiecznym trenera Łukasza Żebrowskiego udało się dociągnąć przewagę do końca pierwszej połowy. Niestety, tylko tyle, bo w 28. minucie stracili dwie bramki, przegrywali 3:4, a że więcej goli już nie padło, zanotowali drugą w Chorwacji porażkę. I zostali jedyną na turnieju Futsal Week drużyną bez zwycięstwa.

Przegrana z Łotwą jest tym boleśniejsza, że jest to rywal Polaków w historycznych, pierwszych młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-19, które już jesienią odbędą się w Rydze. Choć mecz w Poreču był towarzyski i nie można na jego podstawie wyciągać pochopnych wniosków (przed rokiem na tym samym turnieju nasi reprezentanci też głównie przegrywali), to można odczuwać lekki niepokój. Ostatecznie Łotwa to kraj stojący futsalowo niżej od Polski, z jednym wyjątkiem w postaci klubowych sukcesów Nikarsu Ryga, napędzanych jednak głównie dzięki charyzmatycznemu trenerowi Orlando Duarte.

Na zakończenie chorwackiej eskapady Polacy zagrają w sobotę z Kosowem. Reprezentacja tego kraju, która z powodu problemów z wizami mogła w ogóle na turniej nie dojechać, stała się czarnym koniem. Już teraz ma zapewnione drugie miejsce w turnieju. Polacy, jeśli zwyciężą w swoim ostatnim spotkaniu, mogą przesunąć się nawet na trzecie miejsce.