Turniej U-19 w Poreču: Polska - Kosowo 8:0 photo courtesy: Mico Martic/ Futsal Week

Turniej U-19 w Poreču: Polska - Kosowo 8:0

Reprezentacja Polski U-19 w ostatnim meczu towarzyskiego turnieju Futsal Week w Chorwacji rozgromiła Kosowo 8:0.

Polska Polska U19 - Kosowo U19Kosowo
8:0

Bramki: Jakub Raszkowski (7), Michał Groń 3 (14, 15, 32), Mateusz Matlęga (16), Tomasz Palonek (19), Mateusz Prokop (32), Bartosz Borowik (40).

Na prowadzenie wyprowadził Polaków w 7. minucie Jakub Raszkowski, w indywidualnej akcji schodząc z prawego skrzydła do środka i zaskakując bramkarza z Kosowa mocnym strzałem. Rywale Polaków nie byli w stanie wiele wskórać, choć od czasu do czasu zatrudniali Krzysztofa Iwanka. Golkiper Rekordu miał jednak co najmniej tyle samo pracy w ofensywie, co w obronie, bo regularnie wychodził do przewagi.

Właśnie w przewadze Polacy trafili na 3:0, po tym jak tor lotu piłki po wgraniu Bartosza Borowika zmienił Michał Groń. Ten sam zawodnik chwilę wcześniej po samotnej kontrze i efektownym oszukaniu bramkarza strzelił także drugiego gola dla Polski. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się także Mateusz Matlęga i Tomasz Palonek, po kolejnych dwóch kontrach. Było 5:0 i ręce same składały się do oklasków. Po przerwie na kolejne gole musieliśmy trochę poczekać. Dopiero w 32. minucie po asyście Pawła Lisińskiego efektowne trafienie podcinką zaliczył Groń, kompletując hat-tricka. Nie minęła minuta a było już 7:0, po fatalnej stracie kosowskiego kapitana Drilona Maxharraja i bardzo precyzyjnym uderzeniu Mateusza Prokopa. Wynik w ostatnich sekundach ustalił Borowik, który znalazł się przed polem karnym zupełnie bez krycia i strzelając między nogami golkipera pognębił rywali z Kosowa.

Wygrana pozwoliła Polakom przeskoczyć w tabeli Węgrów oraz Łotyszy i zająć 3. miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. W Poreču mieliśmy cały przekrój możliwości biało-czerwonych - od mało efektownej i nieskutecznej gry prowadzącej do porażek, po zabójczą realizację planu w ostatnim spotkaniu. Choć Kosowo nie było najbardziej wymagającym rywalem, wysoka wygrana pozwala z pewnym optymizmem czekać na jesienne finały Mistrzostw Europy U-19 w Rydze.