TVP Sport pokaże mecze UEFA Futsal EURO U19 fot. Bohumil Trunecka / AZS UG

TVP Sport pokaże mecze UEFA Futsal EURO U19

Telewizja Polska, posiadająca prawa do historycznych, pierwszych futsalowych Mistrzostw Europy do 19 lat, zapowiedziała transmisje w imprezy w swojej aplikacji.
UEFA poinformowała w środę, że prawa do transmisji UEFA Futsal EURO U19 posiadają telewizje odbierane w 45 europejskich krajach i terytoriach zależnych, a oprócz tego stacje z Chin, USA, Bliskiego Wschodu oraz Ameryki Łacińskiej.

W Polsce prawa do transmisji posiada Telewizja Polska. W związku z tym zapytaliśmy Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport, czy stacja ta rzeczywiście planuje pokazywanie meczów z Rygi. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że transmisje będą - wprawdzie nie na głównym kanale, tylko w aplikacji mobilnej (i co za tym idzie najpewniej na stronie telewizji).

TVP Sport nie przedstawiła jeszcze planu wszelkich transmisji na wrzesień. Na razie nie wiemy więc dokładnie, które mecze z trwającego od 8 do 14 września turnieju planuje pokazywać. Możemy się jednak domyślać, że pojedynków reprezentacji Polski nie zabraknie.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego w fazie grupowej zmierzą się kolejno z Rosją (niedziela 8 września godz. 16.30), Portugalią (poniedziałek 9 września godz. 19.00) oraz Łotwą (środa 11 września godz. 19.00). Awans do półfinałów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z obu grup.