Kadra U-19 pisze historię. Od niedzieli Mistrzostwa Europy fot. UEFA mat.pras.

Kadra U-19 pisze historię. Od niedzieli Mistrzostwa Europy

Reprezentacja Polski do lat 19 w niedzielę rozpoczyna grę w finałach Mistrzostw Europy w Rydze.
Faworytami w grupie A bez wątpienia są Portugalczycy i Rosjanie. Łotysze, choć biało-czerwoni przegrali z nimi niedawno na towarzyskim turnieju w chorwackim Porecu, nie wydają się najgroźniejsi, ale nie można zapominać, że gospodarzom "pomagają ściany".

 Zawodnicy rosyjskiej reprezentacji wywodzą się z projektu "mała piłka", mają związek z piłką nożną. Po analizie można stwierdzić, że jest kilku wyróżniających się, ale styl ich gry dość dobrze poznaliśmy. Grają dużo na obwodzie, uderzają z dystansu, schodzą z boku do środka, balansem ciała gubią w ten sposób rywala. Nie jest to wybitny futsal, ale też nie mogą zyskać takiej pewności siebie, nie możemy im na to pozwolić - analizował rywala selekcjoner Łukasz Żebrowski w rozmowie z portalem Łączy Nas Piłka.

Wyjazd na mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie w Pruszkowie. W polskiej reprezentacji znalazło się 14 zawodników - 3 bramkarzy i 11 rozgrywających. Z całego składu tylko dwaj bramkarze mają za sobą występy w ekstraklasie. W tym roku to grono nieco się powiększy, ale Żebrowski podkreśla, że siłą Polaków jest kolektyw. Wyróżnia jednak dwóch zawodników. - W zainteresowaniu selekcjonera pierwszej reprezentacji są Bartosz Borowik oraz bramkarz Krzysztof Iwanek. Są to chłopcy, którzy w najbliższym czasie powinni dostać szansę zaprezentowania swoich umiejętności na którejś z konsultacji selekcyjnych - zdradził trener, cytowany przez serwis junior.weszlo.com.
Nawet w przypadku porażek w dwóch pierwszych meczach, ważny będzie ostatni pojedynek z Łotwą, ponieważ może on zdecydować o rozstawieniu w kolejnych eliminacjach. Awans do półfinałów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z obu grup. Już samo zakwalifikowanie się na turniej do Rygi jest dużym osiągnięciem dla Polaków, a wyjście z grupy byłoby już ogromnie miłą niespodzianką.

Transmisje z UEFA Futsal EURO U19 prowadzić będzie w internecie TVP Sport. Natomiast ze strony UEFA można pobrać oficjalny program turnieju.

Kadra U-19 na UEFA Futsal EURO U19 (8-14 września 2019)

Harmonogram fazy grupowej Mistrzostw Europy U-19

 • niedziela 8 września 2019
  11:30 ua Ukraina - nl Holandia (grupa B)
  14:00 hr Chorwacja - es Hiszpania (grupa B)
  16:30 pl Polska - ru Rosja (grupa A)
  19:00 lv Łotwa - pt Portugalia (grupa A)
 • poniedziałek 9 września 2019
  11:30 nl Holandia - hr Chorwacja (grupa B)
  14:00 ua Ukraina - es Hiszpania (grupa B)
  16:30 ru Rosja - lv Łotwa (grupa A)
  19:00 pl Polska - pt Portugalia (grupa A)
 • środa 11 września 2019
  11:30 pt Portugalia - ru Rosja (grupa A)
  14:00 hr Chorwacja - ua Ukraina (grupa B)
  16:30 es Hiszpania - nl Holandia (grupa B)
  19:00 lv Łotwa - pl Polska (grupa A)