Mecz towarzyski U19: Francja - Polska 4:0 fot. Ligue De Bretagne De Football

Mecz towarzyski U19: Francja - Polska 4:0

„Nowa” reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 0:4 z Francją w pierwszym towarzyskim meczu w Landerneau.

Francja Francja U19 - Polska U19Polska
4:0

Bramki: Abd Ennoure Ben Ajina (15), Ibrahima Niakaté (23), Baptiste Jaeger (25), Sofiane Alla (30).
Sędziowali: Karim Amejal i Jordan Feltesse (obaj Francja).
Francja: Thibault Garros, Alper Dogan, Maxence Rault Pauillac - Sofiane Alla, Rahane Kandoussi, Selim Meziani, Ibrahima Niakate - Amine Benslama, Roberto Brutus,  Léo Faytre, Mathis Gazengel, Baptiste Jaeger, Hamza Louail, Abd Ennoure Ben Ajina, Romaris Obargui, Tristan Vandenplas.
Polska: Angelo Cherubini (Dawid Szafrański) - Bartłomiej Twarkowski, Denis Wardzichowski, Dawid Tutaj, Szymon Wróblewski - Jakub Kopicera, Mateusz Świerczyński, Alan Krupa, Mateusz Chojnacki, Maciej Mazur, Kacper Paruch, Cezary Mitas, Filip Gawlak.
Francuzi wygrywając z biało-czerwonymi zrewanżowali się za porażkę doznaną w eliminacjach do Mistrzostw Europy U19 w marcu. Wówczas "Trójkolorowi" przegrali z Polakami 1:2, co zespołowi Łukasza Żebrowskiego dała awans do turnieju w Rydze. Wówczas również rywale naszych zawodników mieli statystyczną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Tym razem wykorzystali stwarzane sobie okazje, wygrywając zdecydowanie i nie dając sobie wbić nawet trafienia honorowego.

Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy w 15. minucie pivot Abd Ennoure Ben Ajina, który obrócił się na ostatnim z polskich defensorów i nie dał szans Angelo Cherubiniemu. Kolejne bramki padały już po przerwie. Najpierw podwyższył Ibrahima Niakaté, za którym nie zdążył do obrony Szymon Wróblewski. Dwie minuty później błąd naszego bramkarza wykorzystał z bliska Baptiste Jaeger. Wynik ustalił po półgodzinie gry Sofiane Alla. Polacy kilka okazji mieli, ale trzeba przyznać, że przegrali zasłużenie. Nasi reprezentanci zagrażali bramce przeciwników głównie po kontrach, tymczasem Francuzi większość swoich goli strzelili po mniej lub bardziej składnych atakach pozycyjnych. Z czego ostatnie trafienie było naprawdę całkiem efektowne.

Dla wszystkich naszych zawodników był to pierwszy występ w koszulce z orzełkiem na piersi. Po mistrzostwach kadra została oczywiście odmłodzona i nie gra w niej żaden zawodnik z tych, którzy występowali w Rydze. Cel tej drużyny to awans na kolejne EURO U-19 w 2021 roku.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę, również w Landerneau.